Richard Spaven Trio (UK)
lístky
Čt 26. 04.

20:00
Jazz Dock, Praha

Richard Spaven Trio (UK)

Producent a všestranný bubeník Richard Spaven se rozhodně nebojí vydávat se sám na dobrodružné hudební cesty. Na té poslední v roce 2017 se vzepřel všem žánrům a nadchnul posluchače svou nekompromisní sólovou deskou The Self.

Původně jazzový bubeník na ní potvrzuje svou lásku ke klubové kultuře a chytré elektronice. Jazz v jeho podání se mísí se vším od drum and bassu přes broken beat až po dubstep. Celistvost celé desce The Self dodává Richardův jedinečný a rafinovaný styl, který z něj činí vyhledávaného muzikanta po celém světě, rozmanitost pak zase řada zajímavých hostů. To aby ta deska nebyla „Já, já, jenom já“.

 

Richard Spaven spolupracoval a hrál s takovými jmény jako jsou Flying Lotus, The Cinematic Orchestra, Gregory Porter, Jameszoo, Goldie, Thundercat a mnohými dalšími. Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?

 

Na tour se Richard dělí o pódium s kytaristou Stuartem McCallumem, který se nejvíc proslavil svou spoluprací s nu-jazzovými Cinematic Orchestra, a basákem Robinem Mullarkeym, který spolupracoval třeba s Natalie Williams, Roisin Murphy nebo Johnem Newmanem. Jak říká náš dramaturg Adam, jsou to prostě taky dobrý zvířata.

 

Píseň 1759 Outro z épíčka 5ive se pak objevila v GTA V.

 

Uši nastražte ve čtvrtek 26. dubna v Jazz Docku!

 

Z alba The Self si určitě pusťte skladbu The Self feat. Jordan Rakei. Jedna z návštěvnic Mladí ladí jazz 2018 ke skladbě říká: „Teprv začátek roku, ale tohle je zcela jistě ta nejlepší věc, co se mi letos stala.“ To podle nás mluví samo za sebe.

 

Richard Spaven Trio – 26. 4. 2018 / čtvrtek 19:30 – Praha, Jazz Dock

 

 

 

rozbal ukázky
youtube

Loading tickets...

Partneři

více
© Mladí Ladí Jazz 2018
mail facebookyoutube
Design by Vosa / code by Webisti