For Kids

Jazz Workshops for Children

All events For Kids


Mladí ladí dětem – Mladi ladi for kids 2018

Mladí ladí dětem is a subproject of the international festival Mladi ladi jazz. We are bringing musical and educational program for the youngest visitors for four years now. The project is about an alternative musical education which is in the Czech Republic the only one of its kind and of which its integral part is the emphasis on helping to overcome social inequalities in Czech society. We hold the view that art should be accessible to all no matter what are the specific social origins of the children.

 

This year we had once again the great honor to cooperate on this project with Israeli-American clarinetist, saxophonist and Grammy Award Winner Oran Etkin with whom we’ve implemented a pilot tour loaded with workshops for preschool and early school children in April 2016. Considering the success of this pilot phase of our project we are once again going to broaden our cooperation with Oran into several cities of the Czech Republic (Prague, Brno and Děčín) for April 2017 and thus affect more than 2 000 children’s visitors. Besides workshops for kindergartens and elementary schools we are also going to offer several workshops for public (for more information about the dates of public workshops, click here).

 

You can learn more about dates, ticket presale, Oran Etkin, or his special educational methods with many illustrative and documenting links by clicking on the following photos of these unique artists.

 
Contacts

Klára Břeňová

Children programme coordinator
Mladí Ladí Jazz / Young Tunes Jazz
produced by Nerudný fest .cz, o.s.

E-mail: klara.brenova@mladiladijazz.cz
GSM: +420 602 564 073
Oran Etkin
Show more

Oran Etkin – Probuďte v sobě malého dřímajícího muzikanta

 

Oran Etkin je znám jako světový jazzman, ale též díky interaktivní hudební výuce pro děti, kterou realizoval po celém světě. Svou inspiraci od dětství nacházel u významných hudebníků, mezi které jednoznačně patří například slavný Louis Armstrong, Benny Goodman, Gene Krupa či Teddy Wilson. Oranova tvorba je také hluboce ovlivněna jeho izraelskými kořeny, které se odráží jak v jeho umělecké tvorbě, tak i v jeho pedagogické práci.

 

 

 

V rámci festivalu proběhne řada dětských hudebních workshopů pro děti ve věku od tří do deseti let s americkým klarinetistou a držitelem ceny Grammy, Oranem Etkinem. Workshopy jsou skvělou příležitostí, jak skrze hudební příběh umožnit i těm nejmladším prožít jedinečnou hudební atmosféru a přiblížit je světu hudby.

Oran Etkin se svou výukovou metodou Timbalooloo navštívil celou řadu míst ve světě.

 

Podívejte se také na video z Událostí v kultuře (ČT)

 

 

Timbalooloo

 

V New Yorku působí Oran Etkin v hudební škole pro děti předškolního věku postavené na jím vytvořené jedinečné výukové metodě s názvem Timbalooloo, která je založena na hravosti a fantazii, jež v dětech rozvíjí cit k hudbě. Letos v lednu otevřel svou další pobočku své hudební školy v newyorském Soho.

 

Veškerý hudební zážitek je dětem zprostředkován skrze zábavné hry, příběhy a písně, které vedou k rozšiřování jejich vnímání a přispívají k jejich zdravému kognitivnímu a emočnímu vývoji. Na základě cenných zkušeností z cest po světě, kde se Oran seznamoval s lokální hudbou a rytmem, si začal uvědomovat, že hudba je do určitého věku stejně přirozená jako mateřský jazyk, a proto se rozhodl zprostředkovat výuku dětem už od raného věku. Ostatně, jak sám Oran říká: „Dítě je schopné mluvit plynule jazykem hudby, aniž by se muselo zamýšlet nad gramatickými pravidly.“ Timbalooloo je klíč k jazyku hudby.

 

Timbalooloo ovšem nevede jen k hudebnímu procítění a porozumění, nýbrž intuitivně a zcela přirozeně v dětech rozvíjí schopnost komunikace se svým okolím.

Dejte tuto možnost i vašim dětem a přihlaste je na již 5. ročník workshopu. Budeme se na vás těšit v Praze, Ostravě i v Děčíně!

 

Vstupenky Oran Etkin Timbalooloo, zámek Děčín, Čtvrtek 26.4.2018 16:30 ZDE

 

Vstupenky Oran Etkin Timbalooloo, Jatka78 Praha, Středa 25.4.2018 16:30 ZDE

 

Pedagogický workshop

Letos je jedinečná příležitost zúčastnit se pedagogického workshopu, kde budete mít možnost blíže se seznámit s Etkinovou výukovou metodou. Jeho způsob práce je postaven na hravosti, vynalézavosti, příbězích, komunikaci a emocích. To vše je dětem blízké již od útlého věku. Hudba je totiž stejně přirozená jako jazyk, ne-li dokonce ještě přirozenější. Díky tomu, jak citlivě je Etkinova výuka koncipovaná, je vhodná i pro ty úplně nejmenší. Děti si tak hravě osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví.

 

Vstupenky Oran Etkin: Workshop pro pedagogy, Studio Alta , Sobota 28.4.2018 14:00 ZDE

 

web Timbalooloo
web Orana Etkina

 

 

 

Reference

 

New York Times:

“Souhra Etkinovy kapely se zdá pro ně býti věcí stejně přirozenou jako je dýchání” – Nate Chinen (NY Times)

DownBeat Magazine:

“Jeho skladby skvěle vyjadřují rovnováhu mezi svobodou a formou” – James Hale

Christian Science Monitor:

“Gathering Light je dokonalou kolekcí hudebních nápadů, které [Etkin] nasbíral po celém světě”

WBGO:

“Etkin a Armstrong jsou si podobní – oba hudba polapila a už se jich nepustila” – Tim Wilkins

Jazz Wise

“Etkinova hudba čerpá své kořeny z mnoha různých tradic… Souhra jeho souboru poukazuje na to, že bohaté, často i tklivé motivy a melodické nápady jsou mnohem víc než jen podklady pro záchvaty pompézního sólování” – Kevin Le Gendre

High Fi News

“V New Yorku známý hlavně svým projektem Timbalooloo, Etkin učí malé děti rozumět opravdové hudbě…“ – Steve Harris

Partners

We are part of

more
© Mladí ladí jazz 2019
mail facebookyoutube
Design by Vosa / code by Webisti