Afterparty w/ Boska (NOR) + Fiordmoss (CZ) + djs

Afterparty w/ Boska (NOR) + Fiordmoss (CZ) + djs

So 10. 05.

19:30
Palác Akropolis

Boska (NOR)

Boska začal produkovat UK scénou ovlivněný house v proslulém hlavním městě norské elektronické scény Tromsø. Tamější promotéři a DJs jej pak z prostředí hudební školy přetáhli do nočního dění místních klubů. V roce 2011 se zúčastnil Red Bull Music Academy v Madridu, kde mimo jiné spolupracoval s Asmou Marroof z Nguzunguzu nebo zpěvačkou kapely Fiordmoss Petrou Hermanovou. Na labelu Love OD Communications vydal tři houseová EP plná basů a půvabných melodií, na stockholmském labelu Studio Barnhus pak analogový jam British Funk Museum Article no. 808, který pro svůj temperament našel svoje místo v pořadu Julia Bashmora na BBC Radio 1. Boska se před nedávnem přemístil do dalšího neoddiskutovatelného hlavního města techna Berlína, kde obnovil spolupráci s Fiordmoss a stal se jejich bubeníkem. Na mnichovském labelu Permanent Vacation aktuálně vydal EP Submarine, které si oblíbili i tak svérázní hrdinové housu jako je Axel Boman nebo John Talabot.

 

 

 

FIORDMOSS (CZ)

Dohromady tvoří těleso Fiordmoss zajímavý subjekt. On skračuje LPčka a skládá minimál, když je doma sám. Její příběh je plný obsesí ze života druhých, symbolů, slov a veškerého surreálna. Tato česká elektro-folková formace je na scéně již od roku 2008, kdy se dali dohromady Petra Hermanová a Roman Přikryl, kteří se poznali na umělecké škole, kde studovali video a nová média. Oba s trochu jinou minulostí, Petra mající za sebou zkušenost z kapely s Markétou Irglovou, Roman jako DJ a skladatel minimalu. Od roku 2010 je členem uskupení též kytarista Jan Boroš. Úzké vztahy s Boskou navázala zejména Petra, jež se s ním potkala v rámci Red Bull Music Academy a od roku 2013 představuje poslední chybějící část uskupení.

Fiordmoss mají za sebou v současnosti nespočet koncertů v Evropě, potkali se na stagei s Jamie Woonem, Hudson Mohawke či Machinedrum. Od roku 2013 žijí a tvoří v německém Berlíně.

 


Loading tickets...

News in your mail

Follow us

Ask us a question

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.