Jazzová legenda Miroslav Vitouš vystoupí v rámci Mezinárodního dne jazzu v pražském Paláci Akropolis
24.04.2017

Jazzová legenda Miroslav Vitouš vystoupí v rámci Mezinárodního dne jazzu v pražském Paláci Akropolis

 

 

V rámci celosvětových oslav Mezinárodního dne jazzu chystá festival Mladí Ladí Jazz na neděli 30. dubna unikátní večer v koprodukci s Českým rozhlasem. Koncert v pražském Paláci Akropolis, který bude zároveň uzavírat celý festival, odstartuje v 18 hodin projekt L‘udové Mladistvá – vítěz soutěže pro nadějné talenty Jazz Fruit. Hlavní hvězdou večera bude legendární basista Miroslav Vitouš, který v letošním roce slaví 70. narozeniny. Vystoupí s triem složeným z nejvýznamnějších československých jazzových osobností. Večer zakončí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, který byl americkým časopisem Down Beat zařazen mezi deset nejlepších big bandů světa, a se kterým účinkovaly takové hvězdy, jako například Ray Charles, Liza Minnelli či James Morrison. Celý koncert bude živě přenášet Český rozhlas Vltava a Český rozhlas Jazz, jeho součástí bude také videopřenos na Youtube kanál a Facebook stanice Vltava. V rámci koncertu se bude natáčet dokument „Miroslav Vitouš – jazzová legenda“. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut, zvýhodněné studentské vstupné začíná již na 111 Kč.

 

Večer s názvem Mezinárodní den jazzu s Českým rozhlasem připadá na neděli 30. dubna a tato oslava jazzového svátku zároveň zakončí osmý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz. Český rozhlas Vltava bude celý večer živě přenášet a do vysílání přidá také vstup z oslav Dne jazzu ve slovinském hlavním městě Lublani, odkud živě odvysílá hodinový koncert formace Artbeaters.

Hlavní hvězdou jedinečného/roztančeného/jazzového večera bude Miroslav Vitouš trio. Projekt legendárního basisty Miroslava Vitouše je založený na improvizační interakci s českým saxofonistou Karlem Růžičkou ml. a slovenským pianistou Lubošem Šrámkem. Všichni tři hudebníci se setkají teprve den před koncertem a po většinu jejich hudebního vystoupení půjde o momentální hudební dialogy či trialogy a práci s hudebními atmosférami. Miroslav Vitouš je mimo jiné spoluzakladatelem kapely Weather Report, jedné z nejvýznamnějších jazzrockových formací, s níž natočil celkem 5 alb. Jeho spolupráce s  Chickem Coreou zase v roce 2003 přinesla cenu Grammy. Velkou část jeho autorské tvorby vydalo prestižní globální vydavatelství ECM a na jeho albech hostují jména jako Jan Garbarek, Jack DeJohnette či John McLaughlin.

Koncertní večer zakončí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, který podle amerického časopisu Down Beat patří mezi deset nejlepších na světě. Big Band Gustava Broma již léta vládne pod taktovou Vlada Valoviče důmyslnou kompoziční prací i spontaneitou jazzových improvizací. Na koncertech Big Bandu hostovaly největší jazzové i popové hvězdy od Maynarda Fergusona, přes Dianu Ross & The Supremes, Raye Charlese, Lizu Minnelli až po Jamese Morrisona. V roce 2013 se stal Big Band Gustava Broma rezidenčním tělesem Českého rozhlasu a začal vystupovat jako Rozhlasový Big Band Gustava Broma. Jeho spolupráce s veřejnoprávním rozhlasem nyní sleduje potřebu hledat nové talenty a skladatelské osobnosti, angažovat hvězdné sólisty či podporovat soudobou, původní tvorbu, která propojuje jazz s ostatními hudebními styly. Svědčí o tom projekty se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, vystoupení s kapelou Blue Effect na Rock for People či účast na festivalu United Island. Loni vyšlo poslední album Big Bandu s názvem Correspondance, které obsahuje výhradně původní tvorbu členů tohoto souboru.

 

 

Více informací o programu letošního festivalu Mladí Ladí Jazz najdete na www.mladiladijazz.cz

 

 

Předprodej vstupenek na GoOut: https://goout.net/cs/festivaly/mladi-ladi-jazz-2017/evwtb/

 

Program festivalu Mladí Ladí Jazz 2017:

2.4.2017 – BigYuki (USA) – Palác Akropolis, Praha

6.4.2017 – Oran Etkin trio (USA/IL) – Jazz Dock, Praha

8.4.2017 – Bill Laurance (UK) – MeetFactory, Praha

13.4.2017 – Finále soutěže Jazz Fruit + Mn’JAM experiment (NL) – Jazz Dock, Praha

19.4.2017 – David Helbock Trio (AT) – Jazz Dock, Praha

21.4.2017 – Panzerballett (DE) – MeetFactory, Praha

26.4.2017 – Max Vandervost (BE) – Jazz Dock, Praha

28.4.2017 – Miloopa (PL) – Palác Akropolis, Praha

30.4.2017 – Mezinárodní den jazzu s Českým rozhlasem: Miroslav Vitouš, Rozhlasový BigBand – Palác Akropolis, Praha

 

Regionální koncerty festivalu Mladí Ladí Jazz 2017:

1.4.2017 – BigYuki (USA) – Jazz Tibet Club, Olomouc

3.4.2017 – Oran Etkin (IL) – Kabinet Múz, Brno

20.4.2017 – David Helbock Trio (AT) – Jazz Tibet Club, Olomouc

21.4.2017 – David Helbock Trio (AT) – Budova ČRo České Budějovice

28.4.2017 – Max Vandervorst (BE) – Zámek Děčín

 

————————————————————————————————————————————–

O festivalu Mladí Ladí Jazz

Mezinárodní jazzový festival Mladí Ladí Jazz navazuje na tradici jazzu v českém prostředí a snaží se navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Jedním ze základních problémů, proč mladí lidé neposlouchají pravidelně jazz, je cenová politika klubů, které jsou primárně zaměřeny na turistickou klientelu, tedy daleko za finančními možnostmi studentů. Proto přináší festival Mladí Ladí Jazz již osmým rokem to nejlepší ze světového jazzové scény za dostupnou cenu!

 

Více informací o programu i festivalu naleznete na webu www.mladiladijazz.cz nebo na Facebooku Mladí Ladí Jazz.

 

————————————————————————————————————————————–

PR a tiskový servis:

Eliška Míkovcová, e: eliska.mikovcova@piaristi.cz, t: +420 606 774 435

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.