Acoustic Needles + Heliotype

Acoustic Needles + Heliotype

lístky
St 26. 01.

20:00
Jazz Dock
Praha

Nový rok je tu a proto není na co čekat. Mladí ladí jazz vykopávají koncertní sezónu 2022. A kde jinde, než v Jazz Docku!

Acoustic Needles

Mladý projekt, který nabídne svěží zvuk a osobité kompozice, u kterých se prolínají vlivy jazzu, funku či hip hopu. Skladby Acoustic Needles jsou zajímavé nekonvenčními rytmy či harmoniemi a inspirovány hudebníky, jako je Robert Glasper, Jordan Rakei nebo Igor Ochepovsky. Kapela v Jazz Docku zároveň pokřtí své druhé EP, které nese název Memory a slyšet na něm můžeme skvělé hosty: kytaristu Miroslava Chyšku (J.A.R., Dan Bárta & Illustratosphere), klávesistu Martina Brunnera (Lenka Dusilová, Martin Brunner Band) nebo například Prokopa Korba. EP pokřtí Jan Linhart, u kterého studovali či studují zástupci bubenického jádra kapely na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Heliotype

Pětičlenná kapela Heliotype, která vznikla na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka, tvoří hudbu, která je nová a je úzce spjata s jejich texty, do kterých vkládají své pocity a emoce. Kapela je ovlivněna naprosto všemi směry, ale zásadním prvkem její tvorby je klasická hudba, jazz a pop. Mezi oblíbené umělce této pětice patří Radiohead, Tigran Hamasyan nebo Lenka Dusilová.

Akce se koná za podpory MK ČR a MČ P5. Dále je podpořena v rámci dotace MHMP na celoroční činnost organizace Nerudný fest, která pořádá festivaly Mladí ladí jazz, Praha žije hudbou, Koncert pro budoucnost a Student Fest, a to ve výši 3.500.000 Kč.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2023engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.