Dan Bárta a Robert Balzar Trio + Otto Hejnic Trio (CZ + SK)

Dan Bárta a Robert Balzar Trio + Otto Hejnic Trio (CZ + SK)

So 27. 04.

20:00
Jazzdock

Dan Bárta a Robert Balzar Trio

Dana Bártu není třeba dlouho představovat – 9tinásobný vítěz ceny Anděl, 12tinásobný zpěvák roku Report Music Awards a jeden z nejlepších českých zpěváků vůbec. Muž, kterého si opakovaně ke svým vystoupením v České republice zve Bobby McFerrin. Jeho úchvatný hlas je znám široké veřejnosti. Na festivalu vystoupí po boku Robert Balzar Trio, které vzniklo v roce 1996, od té doby nahrálo tři autorská alba a vešlo do povědomí jako špičkové jazzové těleso. V roce 2010 vydali své první společné album „THEYORIES“, jež bylo nominováno na ceny Anděl 2010.

Hudba skupiny stojí na hlasovém projevu Dana Bárty. V kombinaci se třemi špičkovými muzikanty (trio ve složení Matěj Benko, kontrabas, Stanislav Mácha, piano, Jiří Slavíček – bicí nástroje) nabízí uskupení úchvatný hudební zážitek, plný hlasových improvizací, rytmických pasáží a srdce podmaňujících melodií.

Zapojení Dana Bárty a Robert Balzar Trio bude jedním z vrcholů Mladí Ladí Jazz 2013. Již z té stránky, že Dan Bárta omezuje množství koncertů a pro festival vystoupí v Praze exkluzivně v první polovině roku 2013.

 

 

 

Otto Hejnic Trio (CZ + SK)

Toto česko-slovenské trio se vyznačuje neuvěřitelnou energií a skvělými individuálními výkony muzikantů. Středobodem uskupení je pianista slovenského původu Ondrej Krajňák, který je právem považován za evropského Herbieho Hancocka. Krajňák ystudoval prestižní budapešťskou Hudební akademii, obor klasický a jazzový klavír, získal stipendium ke studiu na Berklee Music of Boston, je jedním z nejvýraznějších klavíristů evropské mladé generace. Basový nástroj opanuje Josef Fečo, jenž patří bezesporu ke kontrabasové evropské špičce. Pro svoji výjimečnost a osobitost je jedním z nejrespektovanějších hráčů současnosti. Fečo byl mnohokrát oceněn, na svém kontě má několik desítek nahrávek. Je mimo jiné vynikajícím cimbalistou.

Poslední člen tria je bubeník Otto Hejnic, jehož jméno trio nese. Pro svoji originalitu je vyhledávaným hráčem, získal stipendium ke studiu na Berklee Music of Boston, byl hráč pro Yamaha drums, natočil přes 30cd jako sideman a v průběhu let 2000-2005 hrál v USA (New York, Miami, New Orleans).

V roce 2012 kapela vydala debutové album „One“. Hudba tria bývá hudebními kritiky označována jako velice originální a odlišná od evropského standardu mladých jazzových tvůrců. Přesvědčte se sami na koncertě v Jazzdocku.

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.