David Hellbock Trio{AT} + Next Phase{CZ}

David Hellbock TrioAT + Next PhaseCZ

lístky
St 19. 04.

20:00
Jazz Dock
Praha

Tato akce je bohužel již vyprodána, prosím vyberte si jiný termín z našeho programu.


***NĚKOLIK POSLEDNÍCH LÍSTKŮ BUDE K ZAKOUPENÍ NA MÍSTĚ***

 

Rakouský klavírní génius David Helbock se po roční pauze opět představí v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz. Helbock, jenž posbíral bezpočet hudebních cen nejen v Rakousku, ale například i na největší světové soutěži solo-jazzových klavíristů ve švýcarském Montreux, zde tentokrát uvede svůj exkluzivní projekt, čerstvě vydanou prvotřídní desku Into the Mystic. Tu v srpnu nahrál společně s bubeníkem Reinholdem Schmölzerem a – unikátně – hráčem na basové ukulele Raphaelem Preuschlem.

Jak název alba napovídá, Helbockovy energické a chytlavé kompozice a improvizace si v jeho poslední desce propůjčují mnohé ze světa snů a mýtů. Přiznanou inspirací mu byla rovněž sága Star Wars a její melodické motivy z pera Johna Williamse. Citlivě smíchané prvky vážné hudby s jazzovými aranžmá v podání Davida Helbocka a jeho dvou kumpánů jsou vybídnutím k unikátnímu dramatickému i meditativnímu zážitku.   

http://www.davidhelbock.com/

 

Next Phase

Možná ne průkopníci, ale objevitelé rozhodně. Jazzově avantgardní projekt Next Phase se vrhá do neprozkoumaných lesů improvizační a experimentální tvorby. Těží při tom z absolutní myšlenkové otevřenosti a neortodoxnosti, která se na hony vyhýbá jakýmkoliv konvencím. Tam kde jiní vidí příslovečné hic sunt leones, tam Next Phase zří příležitost, pro kterou opouští bezpečné vody zavedených pravidel. Spíš než stylovou čistotou tak kapela vyniká sílou sdělení a dalekými žánrovými přesahy.

Kolektiv Next Phase se na jazzové scéně vynořil v roce 2010 pod vedením klarinetisty, saxofonisty, improvizátora a experimentátora Pavla Zlámala. Zlámalovo poletování v ničím neohraničeném prostoru pro improvizování doplňuje ještě kontrabas, bicí a piano. Po EP Six Modes z roku 2013 vydal Next Pase hned další rok i své debutové album Underneath. Bez překvapení i v současnosti pracují na vydání nové dobyvatelské desky.

 

Lístky na sezení jsou k dispozici na adrese https://www.jazzdock.cz/cs/program

 

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (DO 26 / NAD 26 LET): 250,- KČ / 400,- KČ

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.