HELBOCK – FRICK duo (AU) + AXEL SCHLOSSER (GE) and TONY LAKATOSH (HU) + FINAL VISION (CZ)

HELBOCK – FRICK duo (AU) + AXEL SCHLOSSER (GE) and TONY LAKATOSH (HU) + FINAL VISION (CZ)

Čt 26. 04.

20:00
Jazz Dock

HELBOCK – FRICK duo (AU)

www.davidhelbock.com

Tito dva výjimeční muzikanti z Rakouska vystoupí na jediném koncertě v Praze právě na festivalu Mladí Ladí Jazz. Přestože pouze dva, během koncertu využívají 7 hudebních nástrojů, některé i najednou. David Helbock a Simon Frick expandují od tradiční či vážné hudby k novým hudebním obzorům i mixům. Využívají post fusion míchání stylů jako jsou jazz, rock, avantgarda a klasická hudba, přičemž využívají elektronické efekty na obou svých nástrojích. Takže ve výsledku můžete vidět a slyšet hrát jak Davida přímo na struny piana a zároveň obsluhovat bicí soupravu nohou, tak Simona hrajícího na housle jako na baskytaru nebo funky kytaru. Jejich energická groove sóla se střídají s lyrickými, zklidněnými pasážemi. Helbock je vítězem nejvýznamnější a největší soutěže v sólovém hraní na piano ve švýcarském Montreux (2007). V roce 2010 obdržel od rakouské vlády a rakouského Ministerstva kultury Ocenění „Nejlepší rakouský umělec na vzestupu“.

 

 

 

AXEL SCHLOSSER /GE and TONY LAKATOSH (HU)

www.axelschlosser.de

Německý trumpetista původem z Aalen, přes svůj mladý věk dokázal za svou kariéru vydat již 3 sólové cd, o to obdivuhodnější počin to je vzhledem k faktu, že se jedná o jazzmana samouka. Axel vystupuje jako sólista frankfurtského Big Bandu, člen Jazz Baltica Ensemble a dalších. Se svými vlastními projekty vystupuje po celém světě. Hráč s podmanivým zvukem a sklonem experimentovat pravidelně spolupracuje s hudebními osobnostmi jako jsou Jim McNeely, Randy Brecker, Jim Black, Michael Gibbs a další. Kromě úžasné technické preciznosti Schlosser též disponuje vynikajícím hudebním cítěním, díky němuž při své hře promlouvá smysluplnou hudební řečí.

Axel Schlosser & Tony Lakatosh feat. Czech Crew -Speciální projekt, který je vytvořen pouze pro vystoupení na festivalu Mladí Ladí Jazz. Pozvání přijali německý trumpetista Axel Schlosser a jeden z nejrespektovanějších saxofonistů v Evropě Tony Lakatosh. Ve spolupráci s nimi jsme připravili projekt, jenž spojí tyto 2 význačné jazzmany dohromady s mladými českými muzikanty – tedy vyzrálost a zkušenost s dravým mládím a kreativitou.

 

 

 

TONY LAKATOSH (HU)

www.tonylakatos.com

Tony Lakatosh je původem z Maďarska. Hudební talent zdědil po svém otci, známém cikánském houslistovi. Vystudoval konzervatoř Bély Bartáka v Budapešti a již krátce poté se přestěhoval do Německa, kde žije dodnes. Tony Lakatosh se stal jedním z nejrespektovanějších saxofonistů v Německu i po celém světě. Jeho umění je možné poslouchat z více než 300 různých nahrávek a CD. Mezi lety 1985 a 1996 byl členem slavného uskupení PILI-PILI Band. Do dnešní doby procestoval se svými jazzovými projekty takřka celý svět (od Evropy, USA, Kanady, Japonska, až po Afriku či Indii). Učí v hudebních školách v USA, Německu, Maďarsku či v Royal Academy of music v Londýně.

 

 

 

FINAL VISION (CZ)

www.bandzone.cz/finalvision

Kapela Final Vision vznikla roku 2004 původně jako trio. Během následujících dvou let se uskupení postupně proměnilo v kvintet ve složení Michal Wroblewski – saxofon, Jan Simacek – klávesy, synth., Jiří Kyncl – kytara, Matěj Havlíček – baskytara a Martin Kuzma – bici. Kapela ve svých vlastních skladbách mísí hudební žánry jako jsou jazz, rock, funk, jungle, drum&bass či latino. Nechává se inspirovat širokým spektrem umělců, mezi které patří například Medeski Martin and Wood, John Scofield, Miles Davis a další.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.