IDA KELAROVÁ A JAZZ FAMELIJA a křest CD Šunen Savore + QUATTRO FORMAGGI

IDA KELAROVÁ A JAZZ FAMELIJA a křest CD Šunen Savore + QUATTRO FORMAGGI

Čt 03. 05.

21:00
Lucerna Music Bar

IDA KELAROVÁ A JAZZ FAMELIJA

www.kelarova.com

Tvorba této formace se vyznačuje propojováním romských a jazzových prvků, propojováním romských harmonií a latinsko-amerických rytmů se zvukem jazzové kapely. Ida Kelarová tentokrát přizvala ke spolupráci ty nejlepší české a slovenské profesionální hudebníky. V jejich osobách se spojuje nejlepší tradice romského muzikanství s otevřeností a novátorstvem mladých jazzmanů.

Kromě osvědčených skladeb z minulých alb a lidových romských písní tvoří repertoár i nové skladby, kterých autorem je již tradičně zpěvák, kytarista a kapelník Desiderius Dužda. Jednotliví muzikanti dostávají v nové skupině hodně prostoru a tak si můžeme jejich hru, nabitou energií a emocemi, vychutnat i v několika sólech.

Tolik výrazných osobností musí držet pohromadě něco silného. Ida Kelarová vás ani na chvíli nenechá na pochybách, kdo je hlavou této formace. Svojí intuicí a citem vede kapelu od pomalých a smutných skladeb až k závěrečným čardášům. Její schopnost otevřít svoje srdce a vložit všechny svoje emoce do hlasu je již pověstná. Emoce a jejich odkazy jsou schopny oslovit i toho, kdo nerozumí textům v romštině a podělit se s ním o pocity vlastné každému člověku.

 

 

 

QUATTRO FORMAGGI

www.qfband.com

Jde o progresivní pražské fusion seskupení proplouvající hranicemi mezi jazzem, funkem a latin groove. Jsou výhercemi prestižních mezinárodních soutěží JUNIORJAZZ pořádané Českou jazzovou společností a THE SOUND OF EUROPE pořádané organizací EuroGlobe. Pod vedením multižánrového basisty Michaela Krásného (Milan Svoboda, Štěpán Markovič, Felix Slováček, Top Dream Company, Gaia Mesiah, Krucipusk,… ) se kapela nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu. Instrumentální vyzrálost interpretů a jejich nekompromisně proplétané enthusiastické improvizace přibližují jazzovou hudbu všem posluchačů.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.