Steve Clark Trio (USA) + Infinite Quintet + Buccinatores

Steve Clark Trio (USA) + Infinite Quintet + Buccinatores

Pá 07. 05.

20:00
Jazz Time

Steve Clarke Trio (USA)
(jazz, funk)
Steve Clarke se narodil a vyrůstal v Bridgeportu ( Connecticut ) v muzikantské rodině, otec hrál na trubku,jeho nejstarší bratr byl jazz.saxofonista a čtyři z jeho dalších bratrů hrávali ve školních bandech na dechové nástroje. Steve se jako dítě učil hrát na akordeon a kolem 10 let na bicí. Na basovou kytaru začal hrát až mnohem později inspirován svým přítelem – muzikantem Timmym Mallorym , hrál v místních R & B kapelách a klubech. – zahrál si s The Drifters, Mary Wells nebo Ben E. King and Sam & Dave. Studoval muziku na Housatonic Community College , kde měl příležitost v tamním big bandu Sonny Costanzo poznat špičkové jazzové hráče, jakými byli třeba Randy Brecker, Clark Terry , Jimmy Heath. Při práci a studiu na HCC bral privátní lekce hry na basovou kytaru a piano,hudební teorii a jazz.improvizaci u Briana Torffa – ředitele Fairfieldské Univerzity a rozvíjel dále svůj neobyčejný talent.
Krátce po studiu r. 1998 odjel poprvé na turné do Německa s bandem Laca Decziho – Celula New York. Do r. 2005 pak každý rok, na jaře a na podzim přijížděl s tímto bandem na turné do ČR, Slovenska, Německa a Rakouska.
Steve se vedle hraní věnuje taky produkci a nahrávacím technikám, založil i vlastní nahrávací studio Q – UP také hudební vydavatelství. Za jeho labelem: Hopn-N-Records stojí dnes již řada nahrávek včetně všech Stevových studiových projektů a CD.
Na jaře r.2007 přivezl poprvé do ČR svůj vlastní band – trio, hrající jazz, funk s prvky jazz.improvizace, skládající se z vynikajícího keybordisty Pata Marafiota (Larry Coryell, Dave Weckl), a neméně talentovaného hráče na bicí Chrise Stanleyho ( George Benson, Anthony Jackson ). Na svém kontě mají již pět velice úspěšných turné po celé ČR/SR, z nichž dvě proběhli ve spolupráci s keyboardistou Waltrem Fischbacherem.

Bucinatores Sextet
(jazz, funk)
Bucinatores Sextet vznikli v prosinci roku 2003 puvodne jako dechový kvartet ve slození dva pozouny, trumpeta a alt saxofon. Casem pribrala rytmickou sekci – bicí a kontrabas. V této sestave hrála priblizne 3 roky. V cervenci 2006 kontrabas nahradila tuba. V letech 2006 a 2007 se Bucinatores se zpevackou Klárou Vytiskovou zúcastnili poulicního festivalu v Linzi. Kapela hraje prevázne vlastní tvorbu. zánrove by se dala jejich muzika oznacit jako retro hip hop groove jazz…

INFINITE QUINTET
(jazz, latino)
IQ vznikl v roce 2006 na půdě jazzové katedry VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, kde se jako spolužáci setkali trumpetista Miroslav Hloucal a saxofonista Petr Kalfus. Ke spolupráci si ještě přizvali kontrabasistu Petra Dvorského, pianistu Viliama Béreše a bubeníka Martina Nováka. Těchto pět mladých muzikantů působí také v mnoha dalších zajímavých projektech, které se objevují na české i zahraniční hudební scéně.
Hudba Infinite Quintetu v sobě mísí prvky moderního jazz-mainstreamu a evropského pojetí jazzu. Infinite Quintet se od počátku svého vzniku snaží hledat svůj vlastní hudební jazyk a zvuk, nechávají se však inspirovat nahrávkami rozličných interpretů: Terence Blanchard, Kenny Wheeler, Chris Potter, Michael Brecker, Avishai Cohen a mnoha dalšími.
Repertoár kapely tvoří z velké části kompozice Miroslava Hloucala, dále pak Viliama Béreše a Petra Kalfuse.
Za dva roky své existence se kapela zůčastnila několika jazzových festivalů, mezi nimi například těchto: Babí léto (Praha), Jazz na ulici (Plzeň), Boskovice, United islands of Prague, International jazz festival Karlovy Vary, Afyon Jazz festival (Turecko). Mimo to kapela stabilně působí na pražské jazzové scéně.. V rijnu lonskeho roku vydal debutove album u vydavatelstvi ANIMAL MUSIC s nazvem SPEAK SLOWLY. Nedavno se Infinite quintet umistil na tretim miste v ankete CJS o ceskou jazzovou desku roku 2009.

Vstup na 1 koncert: 90,- Kč studenti / 190,- Kč nestudenti


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.