Jameszoo{NL}

JameszooNL

lístky
St 24. 04.

20:30
MeetFactory
Praha

Jameszoo: Takhle zní jazz v roce 2019!

 

„Jameszoo je pro mě osobně budoucností jazzu. V hledáčku jsme jej měli delší dobu a s albem Fool nás přesvědčil o svém hudebním vizionářství,“ říká zapáleně Jan Gregar, ředitel festivalu Mladí ladí jazz.

 

Jameszoo je skutečným jazzmanem 21. století. Jeho debutové album Fool vyšlo na labelu Brainfeeder populárního producenta Flying Lotuse a spolupracovalo na něm přes pětadvacet špičkových jazzmanů, včetně klavíristy Steva Kuhna (člen John Coltrane Quartetu), brazilského skladatele Arthura Verocaie, basáka Stephena Brunera (aka Thundercat) či někdejšího bubeníka The Cinematic Orchestra, Richarda Spavena.

 

Kritika na albu oceňuje zejména zvukové výstřednosti, experimentování, neobvyklou instrumentaci i vynikající výkony hvězdných hudebníků.

 

Nejen ve studiu se Jameszoo dokáže obklopovat výtečnými hudebníky, v Praze se 24. dubna v MeetFactory po jeho boku objeví právě famózní bubeník Richard Spaven, pianista Niels Broos a basák Frans Petter Eldh.

 

Naivní kompjůtr jazz

 

Jameszoo je hudební producent z Nizozemska, který svůj nezaměnitelný kreativní styl popisuje jako „naivní kompjůtr jazz“.

 

Označení „naivní” zde ale v žádném případě neznamená jednoduchý či dětinský. Slovo si zde zachovává svůj původní význam: kvalitu získanou zrozením, dětskou nevinnost a zázrak, který produkuje spontánní, nedotčené umění. Pro Mitchela Van Dinthera, nizozemského producenta známého jako Jameszoo, je tato kvalita základem jeho tvorby.

 

„Kolem jazzu je tu pořád stigma,“ říká Jameszoo, „že je to intelektuální nebo inteligentní hudba, a je snadné se podle toho stigmatu chovat a říkat, co ještě je a není jazz.“

 

Svého holandského kolegu a jeho spoluhráče podpoří v MeetFactory dvě domácí kapely: Výteční downtempoví Android Asteroid, kteří poprvé naživo předvedou materiál z nového alba Amoeba, a kultovní duo Johannes Benz se svojí space verzí trampských songů.

 

TOURING PARTY:
Electronics: Mitchel Van Dinther/Jameszoo
Keys: Niels Broos
Drums: Richard Spaven
Bass: Frans Petter Eldh

 

 

Support #1: Android Asteroid

 

Kdo nebo co je Android Asteroid? Hudební trip. Syntéza rapu, downtempa, jazzu a funku. Dva pražští producenti, Jan Pospíšil a Tomáš Konůpka, kteří za sebou mají úspěšné nahrávání živáku v Abbey Road a v současnosti připravují materiál na nové album AMOEBA, které poprvé představí právě v MeetFactory. Nech se i ty na jejich jediném jarním koncertu přesvědčit, že patří mezi ty nejzajímavější kapely na domácí scéně.

 

Support #2: Johannes Benz

 

Johannes Benz je alter ego režiséra a dokumentaristy Jana Foukala, který v roce 2014 debutoval svým soundtrackem o alegorické cestě řidiče kamionu na albu One Way Road. V inovovaném duo hávu tě bude kapela bavit svou space verzí trampských písní.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.