Jameszoo{NL}

JameszooNL

lístky
St 24. 04.

20:30
MeetFactory
Praha

Jameszoo: Naivní kompjůtr jazz pro mileniály

 

Spolupráce s jazzovými legendami. Stavění kurníku pro kohouta ve vlastním bytě. Vydání dlouhohrající desky Fool na labelu Brainfeeder populárního producenta Flying Lotuse. Tak třeba vypadá jeden experimentální den u Jameszoo. Jak bude vypadat koncert se dozvíme už 24. dubna v MeetFactory.

 

Jameszoo je hudební producent z Nizozemska, který svou vlastní tvorbu popisuje jako „naivní kompjůtr jazz“, a my dodáváme „pro mileniály”. Tak trochu naschvál, protože Jameszoo nerad nálepky – rád přenechává veškeré pojmy a dojmy posluchačům.

 

Na album Fool přispělo přes 25 vynikajících muzikantů

 

Jeho první dlouhohrající deska Fool vyšla na labelu Brainfeeder, který založil Flying Lotus. Jameszoo na ní funguje hlavně jako dirigent a aranžér, který se neřídí absolutně žádnými pravidly. Fool je hektický a neorganizovaný nepořádek, který přesto nalézá svou vlastní soudržnost a jednotu. Zaručujeme, že nic podobného jste ještě neslyšeli.

 

„Kolem jazzu je tu pořád stigma,“ říká Jameszoo, „že je to intelektuální nebo inteligentní hudba, a je snadné se podle toho stigmatu chovat a říkat, co ještě je a není jazz.“ Bez evoluce by to podle nás ale nešlo.

 

Materiál na album je poskládaný dohromady z více než 25 studiových sessionů s vynikajícími i legendárními muzikanty. Přispěli mu na něj hlavně dva jeho největší idolové, Arthur Verocai a Steve Kuhn, který býval členem John Coltrane Quartetu. Kromě nich tam najdeme hvězdy jako pianistu Nielse Broose, bubeníky Juliana Sartoriuse a Richarda Spavena, basáky Raphaela Vanoliho a Stephena Brunera (aka Thundercat) a saxofonisty Johna Dikemana. Kdo z vás to má?

 

Interview s kohoutem

 

Pro jeden rozhovor vymyslel Jameszoo se svými přáteli pěknou koninu. Tedy kohoutinu. Nejdřív je napadlo, že by měl v bytě během interview kozu, ale nakonec se bál, že by mu úplně zdemolovala byt, takže volba nakonec padla na kohouta. Toho mu až domu přivezl jeden farmář. V pokoji mu pak postavili malý kurník. Během rozhovoru mu to samozřejmě naprosto zbaštili. A to je Jameszoo v kostce – hudební vizionář a majitel kohouta.

 

rozbal ukázky
youtube

Loading tickets...

Partneři

Jsme součástí

více
© Mladí Ladí Jazz 2018
mail facebookyoutube
Design by Vosa / code by Webisti