JAZZBIT – SHUM DAVAR & THE UNLIMITED TRIO /BLR/

JAZZBIT – SHUM DAVAR & THE UNLIMITED TRIO /BLR/

Pá 30. 09.

20:00
Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5

Léto váhavým krokem přechází v minulost a místo něj se do pražských bulvárů a parků vkrádají zjihlé koruny stromoví a hejna havranů v nich. Dobrá depka, usoudili by mnozí. Konec letní bezstarostnosti nicméně předznamenává i událost na výsost pozitivní – zahájení nové sezóny pro koncertní sérii Jazzbit z dílny Mladí Ladí Jazz. Posledním zářijovým večerem provedou diváky do sychravého období melancholie a splínů podzimu dva temperamentní ansámbly, jež specificky prolínají folk z východu a jazz. Jestli se energie na celou zimu dopředu nedá načerpat z tohoto, pak už z ničeho.
Večer s Jazzbitem, standardně každou poslední středu v měsíci, tentokrát výjimečně přinášíme v pátek.

 

Shum Davar
Kolektiv hudebníků z Čech, Gruzie, Slovenska a Běloruska se již třetím rokem stará o to, aby z hudební scény nadobro nezmizela regionální folklórní tradice. Díky repertoáru Shum Davar se nemusíte s krosnou na zádech trmácet ani na Kavkaz ani na Balkán, abyste přišli do styku s tamními lidovou muzikou. Kromě arménských, gruzínských či rusínských melodií čerpají inspiraci hlavně z východoevropské židovské tradice Klezmeru či cikánské muziky.

 


The Unlimited Trio

Parta z Běloruska reprezentuje nevšední kombinaci akustické kytary, violy a akordeonu. Podobně široká žánrová paleta, jakou nabídne Shum Davar, se dá očekávat i od energické trojice z východu, která si zakládá na nespoutané instrumentální živelnosti. Kompozice jednou avantgardní až experimentální, podruhé opřené o subtilní kytarové vybrnkávání, vychází ze sféry regionálního folkrocku a nabízí tak intenzivní hudební zážitek s autentickým etnografickým přesahem hudby z východu.
Obě skupiny kombinují jak melodie optimistické a energické, tak ambientní, melancholické a romantické. Pokud hledáte tematický soundtrack pro počínající podzim, v pátek bude znít JazzDockem živě.

 

Vstup: do 26 let 80 Kč, nad 26 let 160 Kč. Sezení za 250 Kč. Vstupenky v předprodeji na stránkách JazzDock.cz


Loading tickets...

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML