MATMON JAZZ by DJ ORDOEUVRE (FR) + ON LINE SESSION (CZ) + ROBERT BALZAR TRIO

MATMON JAZZ by DJ ORDOEUVRE (FR) + ON LINE SESSION (CZ) + ROBERT BALZAR TRIO

Pá 22. 04.

20:00
Jazz Republic

MATMON JAZZ by DJ ORDOEUVRE (FR)

www.ordoeuvre.org

Francouzský DJ Ordoeuvre představí v České republice projekt Matmon Jazz. V jeho rámci kombinuje různorodé hudební prvky, pohybuje se na hranici jazzu a hip-hopu. Jedním z hlavních rysů jeho hudby je bohaté používání techniky scratchingu. Důkazem o brilantním zvládání této metody je i titul světového šampiona organizace DMC World DJ Championship. DJ Ordoeuvre se sám cítí být založením především jazzový muzikant. Svou hudbou se pohybuje mezi mnoha styly a předkládá posluchačům hudební show, která mění charakter i tvar jako améba, ovšem neztrácí ucelenou myšlenku a nenechává člověka v klidu sedět.

 

 

 

 

ON LINE SESSION / CZ

www.bandzone.cz/onlinesession

Jazzová hudební skupina pod záštitou ZUŠ Habrmanova v Hradci Králové, kterou v roce 2008 založil kapelník Jan Doležal. Do repertoáru kapely patří především autorská tvorba, nedílnou součást tvoří také jazzové standarty od Herbieho Hancocka, Marcuse Millera, Maceo Parkera, nebo Laca Decziho. On Line Session lze zařadit do oblasti jazz-funku, přičemž plnost a hlavně podmanivost jejich hudby tvoří silná dechová sekce. Přes mladý věk některých členů uskupení, působí kapela vyspělým dojmem, naopak hravost jejich hudby možná právě z jejich věku bere své kořeny.

 

 

 

 

 

ROBERT BALZAR TRIO

www.robertbalzar.cz

Trio Roberta Balzara vzniklo v roce 1996, od té doby nahrálo tři autorská alba (Travelling-JazzPoint rec., Alone-CubeMetier, Overnight-Sony) a vešlo do povědomí jako špičkové jazzové těleso. Tato kapela hrála na mnoha zahraničních jazzových festivalech (Izrael, Turecko, Madˇarsko, Švédsko, UK..) a také spolupracovala s mnoha světovými jazzovými umělci, at‘ už to byl Wynton Marsalis, Craig Handy nebo John Abercrombie. Letošní rok vydalo trio se zpěvákem Danem Bártou CD „THEYORIES“. Repertoár Robert Balzar Tria tvoří převážně vlastní skladby nebo vlastní úpravy jazzových standartů, které jsou výborně propracovány. Jejich hudba vychází z intenzivní komunikace s diváky, díky které výborně reagují na nálady v publiku. V rámci tohoto koncertu se můžete těšit na nový repertoár z připravované desky tria.

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.