Walter Phishbacher feat. Fischbacher (USA) + Miloš Železňák Trio (SK) + Mocca Malaco

Walter Phishbacher feat. Fischbacher (USA) + Miloš Železňák Trio (SK) + Mocca Malaco

Pá 30. 04.

19:00
Divadlo Na Prádle

Walter Phisbacher feat. Fischbacher (USA)
(jazz, funky, alternative)
Walter Fischbacher pochází z Rakouska, kde vystudoval Musikhochschule a Music Conservatory ve Vídni a pusobil na rakouské hudební scéne až do roku 1994, kdy se rozhodl zdokonalit své hudební umení v New Yorku. Tam navštevoval Mannes College a New School a hrál v nekolika kapelách. Aby si rozšíril své hudební horizonty, založil si tam nahrávací studio a také ladí klavíry. Spolupracoval s hvezdami jako: George Garzone, Tim Levebvre, Chico Freeman, Ric Fierabracci, Joel Hockestra, Joel Rosenblant, Minu Cinelu, Billy Harper, Charles Tolliver, Frank Foster, Vienna Art Orchestra, Ingrid Jensen, Wolfgang Muthspiel, Gary Dial, Jamie Haddad, Peter Herbert, Corin Curschlleas atd. V soucasnosti také pusobí v kapele slavného houslisty Christiana Howese (Bill Evans, Dave Weckl, Richard Bona…) Asi pred peti lety dostal nabídku vyrazit na turné s Lacem Deczim a jeho Celulou New York. Od té doby se do Evropy vrací každý pul rok. Pred dvema lety tu také predstavil svuj vlastní projekt Phishbacher, se kterým slaví úspechy nejen v Ceské republice a na Slovensku, ale také v Nemecku a Rakousku. Protože se rozhodl proniknout i do ostatních evropských zemí, Celulu New York opustil a již touhle dobou se pracuje na príprave podzimního turné také v Holandsku a Švýcarsku. Phishbacher se venuje vlastní tvorbe, která sice vychází z jazzu, ale nebrání se ani stylum, jako je funky, rock, latin, drum and bass a další a další.

Miloš Železňák Trio (SK)
(jazz, rock, alternative)
Na gitare som začal hrať asi v štvrtom ročníku základnej školy. v siedmej triede som už s kapelou absolvoval svoj prvý “kšeft”. hrali sme dedinské zábavy a svadby.všetci muzikanti boli odo mňa samozrejme starší. na každej zábave mal niekto hliadku a sledoval kedy sa v miestnosti objavil policajt, aby som sa mohol včas ukryť a nemal tak pri legitimovani problem, kedže som ešte žiaden doklad (OP) nevlastnil. Dá sa povedať, že som doma bol permanetne atakovaný hudbou kedže môj starší brat sa tomu tiež venoval a hudba znela u nás permanentne..ten hudobný cit máme zrejme po matke, ktorá hrala za mladi na mandolinu v nejakých súboroch a možno aj po otcovi, ktorý sa sem tam tváril, že hrá na ústnu harmoniku. nikto z rodiny sa muzike nevenoval profesionálne. no a tu je moja hudobná história v tých najvýraznejších bodoch, ktoré sú ako tak preukázateľné hlavne v mojej pamati.

Mocca Maloco
(jazz, alternative)
Mocca malacco je kvintet hrající vlastní kompozice na pomezí moderního jazzu a groove jazzu.

Kapelu založil v roce 2005 saxofonista Michal Wroblewski jako kvartet,o rok později se ke kapele přidal trombonista Štěpán Janoušek,který v roce 2008 v rámci vystoupení Mocca malacco ve finále mezinárodní soutěže Junior jazz obdržel cenu pro nejlepšího solistu.Kvintet se svým originálním pojetím, založeném na energii a komunikaci, funguje od svého vzniku nejen na pražské jazzové scéně v různých formacích.

V současné době hraje ve složení:Michal Wroblewski-alt,sopran sax.,Štěpán Janoušek-trombon, Jiří Šimek-kytara,Dan Pánchártek-basová kytara,Martin Kuzma-bicí.

Vstup na 1 koncert: 90,- Kč studenti / 190,- Kč nestudenti


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.