Najponk Trio + Vojtěch Procházka Trio + Finalisté JazzFruit

Najponk Trio + Vojtěch Procházka Trio + Finalisté JazzFruit

Pá 23. 04.

19:00
Jazz Dock

Najponk trio
(jazz, alternative)
Najponk trio hraje přímočarý jazz založený na blues a swingu. Jeho prapočátek spadá až do roku 1990; v následujících letech se jeho obsazení proměňovalo až se (po 3-leté pauze Najponka) v roce 2009 ustálilo v dnešní podobě: Najponk (1972), Martin Šulc (1961) a Josef Fečo (1978). Najponk, přední český jazzová pianista, známý encyklopedickou znalostí jazzové hudby, ověnčený mnoha cenami, ať už ze soutěží či jako několikanásobně “kapela roku”, jehož desky si získaly velký ohlas u nás (prestižní cena Anděl 2001) i v zahraničí (Japonsko, UK).

 

 

 

Vojtěch Procházka Trio
(jazz, alternative)
Vojtěch Procházka Trio vydává v březnu 2010 své debutové album “Amoeba’s Dance” na nejprogresivnějším českém jazzovém labelu Animal Music. CD nahrál v Praze Lukáš Martinek, v Kodani ho zmixoval August Wanngren a v New Yorku ho zmasteroval Gene Paul. U příležitosti vydání CD kapela vyráží na šňůru čtrnácti koncertů v Norsku, Německu a České republice.
Vojtěch Procházka potkal Adriana Myhra a Tore Sandbakkena během výměnného pobytu na Norské hudební akademii v Oslo v roce 2008, kam byl posléze Procházka od podzimu 2009 přijat do magisterského studia. Jako kapela si vypracovali jedinečný a neotřelý zvuk s širokým výrazovým rozpětím. Jemný, lyrický projev střídá divoký swing, otevřenou free-jazzovou plochu následuje taneční šlágr. Repertoár je rozdělen mezi Procházkovy originální skladby a aranže skladeb Herbie Nicholse, Paula Motiana, Kurta Weilla a Ornetta Colemana.
Vojtěch Procházka se na české a světové scéně etabloval zejména jako pianista a skladatel kapely Vertigo Quintet, s níž vydal již tři CD. Za sebou má spolupráci s předními českými hudebníky jako jsou David Dorůžka či Jaromír Honzák. V současnosti vede v Norsku v rámci studií sérii komorních improvizačních projektů s esy jako jsou Per Oddvar Johansen, Ivar Grydeland či Espen Reinertsen.
Adrian Myhr vystudoval kontrabas na Norské hudební akademii v Oslo, má za sebou studijní pobyty v Kolíně nad Rýnem a na proslulém semináři Banff v Kanadě. Jeho jedinečný zvuk je součástí mnoha mezinárodních projektů jak Facet, Chiba, I Have Seen The Future, Aphrodisiac, You Had Me At Hello či Trabant.
Tore Sandbakken je všestranný, vyhledávaný bubeník, s otevřeným zvukem a delikátním, ale úderným přístupem. S kapelami jako Speakeasy, Off Topic, Jens Carelius či Astrid E. Pedersen Ensemble koncertoval po celé Evropě a v USA.

 

 

 

Trim4
(jazz, latin)
..latin-jazz-fusion formace z Tábora, vznikla přetavením jádra skupiny Acoustic Impact, která odehrála v prosinci roku 2009 svůj poslední koncert.
Těžištěm repertoáru nové kapely jsou vlastní kompozice charakteristické především žánrovou pestrostí. Trim4 stylově vycházejí z jazzu a přejímají prvky funku, latiny, fusion, drum ‘n’ bass a R ‘n’ B. V tomto instrumentálním kvartetu doplňuje zvuk sólové trubky elektrická kytara a rytmická sekce klávesových a bicích nástrojů.

 

 

 

Fanfán Tulipán
(jazz, alternative)
Fanfán Tulipán začal klíčit na jaře 2009, poté, co jej na Ježkově konzervatoři zasadila studentka skladby Eliška Svobodová. K ní se připojili flétnista Dušan Navařík (Léčba neklidem, wrgha POWU Orchestra), klavírista Honza Mazura (Emperor Penguin), kontrabasista Vlado Micenko (Léčba neklidem, wrgha POWU Orchestra) a bubeník Adrian Ševeček (Maraca). V zahradě, kde roste náš Tulipán, můžete potkat Julese Vernea, Kamila Lhotáka, skřivana Ivana či zamlklé mariňáky. A když se dobře zaposloucháte, zaslechnete z dálky houkání Orient Expresu a možná zachytíte i pár vřelých telegrafických zpráv.

Poetic Filharmony
(jazz, alternative)
Fusion-jazzová formace Poetic Filharmony vznikla v roce 2003 a ustálila se v sestavě Roman Hampacher (g), Martin Cikánek (minimoog voyager), Jan Červenka (d), Roman Džačár (bg). Ještě v triu bez Martina Cikánka vydala kapela v roce 2006 album Ügor Stravinski.
Všichni muzikanti mají za sebou bohaté hráčské zkušenosti, stačí zdůraznit působení Jana Červenky v qartetu Jany Koubkové, spolupráci Romana Hampachera s kapelami Dobrohošť či Irish Dew, nebo Romana Džačára a jeho hraní v kapele Lealoo. Martin Cikánek působil dlouhou dobu v zahraničí.
Hudba Poetic Filharmony dokáže na koncertních pódiích vytvořit neopakovatelnou atmosféru tvořenou směsicí přesně zkomponovaných pasáží a naopak místy, v kterých si muzikanti nechávají prostor pro improvizace. Protiváhu klidným zadumaným skladbám (Jozafat, Auschwitz) tvoří živé kompozice (Jezewec)nebo Jungle inklinující až k drum´n´bassu.
Poetic Filharmony připravují novou desku, jejíž vydání je naplánováno na podzim. Posluchači se tak mohou těšit na čerstvou dávku zajímavých hudebních i aranžérských postupů a turné, které bude zahrnovat české, moravské, ale i zahraniční kluby.

Vstup na 1 koncert: 90,- Kč studenti / 190,- Kč nestudenti


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2024engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.