ORAN ETKIN + finále soutěže Jazz Fruit

ORAN ETKIN + finále soutěže Jazz Fruit

St 22. 04.

20:00
Jazz Dock

ORAN ETKIN

Newyorkský hudebník Oran Etkin, původem z Izraele, vytváří směs moderního jazzu a world music. Jeho unikátní zvuk saxofonu, bass-klarinetu a klarinetu vychází z tradice Afriky, Izraele a zároveň rezonuje s divokou energií současné newyorkské jazzové scény.

Za svoji desku „All About Bullies“ získal Oran Etkin r.2012 americkou cenu Grammy. O rok dříve byl na cenu Grammy nominován za svoji skladbu „Unique Monique“ pro dětské album „Healthy Food forThough, “které propaguje zdravou výživu dětí v USA. (Toto album podpořili další slavní umělci jako Moby nebo Russell Simmons). Za hudební pohádku Weak up Clarinet, získal cenu Independent Music Award za nejlepší dětskou desku roku.

Jeho nejnovější album vydané labelem Motema, Gathering Light, nahrál se svým triem – Oran Etkin klarinet, Nasheet Waits bící a Ben Allison basa – plus hosté Lionel Loueke a Curtis Fowlkes. Na albu se prolínají svěží a dobrodružné skladby plné melodií a rytmů, které Oran Etkin objevil na svém posledním koncertním turné v Indonésii, Číně, Japonsku, Izraeli a Evropě.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.