PRIM{AUT} + Veřejně nepřístupná vodní plocha

PRIMAUT + Veřejně nepřístupná vodní plocha

lístky
Čt 26. 05.

21:00
Jazz Dock
Praha

Jazzové trio, které se jmenuje jako legendární české hodinky, přitom šlape jako ty švýcarské a ještě navíc je z Rakouska + kapela, jejíž název připomíná spíš punk než jazz. Spojení, které v květnu přivezeme do Jazz Docku.

PRIM

Jazzové trio, které se jmenuje jako legendární české hodinky, přitom šlape jako ty švýcarské a ještě navíc je z Rakouska. PRIM udává směr, jakým by se měl rakouský jazz ubírat. Inspiraci se nebojí hledat napříč žánry a umělci od Neil Cowley Trio, GoGo Penguin až po Johanna Sebastiana Bacha – čímž tvoří svůj originální sound, který bychom popsali jako jízdu na horské dráze skrz všemožné subžánry jazzu. Jejich styl se dá přirovnat k experimentálnímu jazzu, který je ale přístupný širšímu publiku, jejich hra virtuózní, a přitom zábavná.

Nejnovější album Garnet Tales (Alessa Records, 2020) dokazuje ochotu kapely neustále experimentovat se zvuky a schématy, aby dosáhli skvělé vypravěčské kvality. Album je propracovanou, živou směsicí lyrických balad a funkových skladeb, a je popisováno jako “klenot” kapely PRIM.

Veřejně nepřístupná vodní plocha

Název složitý na zapamatování, ale jednoduchá myšlenka – tohle jazzové trio totiž sází na jednoduché melodie a chytlavé rytmy. Vodní plocha se snaží o propojení stylů a obsáhnutí world music v tom pravém slova smyslu. Prosté melodie, chytlavé kompozice a hudební plochy, které jsou veřejnosti (narozdíl od oné vodní plochy) přece jenom přístupné.

Akce se koná za podpory MK ČR, MČ P5 a Rakouského kulturního fóra. Dále je podpořena v rámci dotace MHMP na celoroční činnost organizace Nerudný fest, která pořádá festivaly Mladí ladí jazz, Praha žije hudbou, Koncert pro budoucnost a Student Fest, a to ve výši 3.500.000 Kč.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2022engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.