Radio String Quartet Vienna (AUT) + Futur Swing + DJs

Radio String Quartet Vienna (AUT) + Futur Swing + DJs

Pá 03. 05.

19:30
Palác Akropolis

Radio String Quartet Vienna (AUT) 

Vyvrcholením celého festivalového programu bude rakouské nu-jazzové kvarteto Radio String Quartet Vienna. Jedná se o hudební experimentátory, kteří zpracovávají s oblibou hudbu Joe Zawinula a dalších významných jazzmanů, ovšem svým velice svébytným způsobem. Členové RSQV vychází z klasického kvartetu, ovšem přecházejí mezi kombinací vážné hudby, jazzu, rocku a popu.

Přelomy skladeb odpovídají vnímání vážné hudby, nicméně striktně v moderním pojetí. Jejich hudba je velice energická a posluchače na první poslech nadchne, i přes absenci rytmiky či basy dokáže silně rozproudit jeho krev. RSQV se vyznačuje podmanivým rytmem, přechody mezi silnými a něžnými pasážemi, jež člověka takřka duševně rozervou. Jejich hudba se svým způsobem vzdáleně podobá formaci Chronos Quartet.

Uskupení je v současnosti na vzestupu, objíždí velké světové festivaly a exkluzivně přijede právě na Mladí Ladí Jazz. Vše, co za kouzla nu-jazz nabízí, to představuje ve svém hudebním pojetí Radio String Quartet Vienna, hudební lahůdka na závěr festivalu Mladí Ladí Jazz.

 

 

 

Futur Swing

Další ze skupiny mladých nadějí českého jazzu. Futur Swing je gypsy jazzový kvartet, vycházející z hudebního dědictví belgického kytaristy Django Reinhardta. Ve složení dvě kytary, housle a basa se snaží šířit tuto evropskou odpověď na americký swing 30. let v českých krajích.

 


Loading tickets...

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML