Robert Glasper Experiment (USA) + Pitch Bender feat. JeN Hovorka

Robert Glasper Experiment (USA) + Pitch Bender feat. JeN Hovorka

lístky
Ne 30. 03.

19:30
Palác Akropolis

Robert Glasper Experiment (USA)

Na úvod festivalu Mladí Ladí Jazz se představí úchvatný americký pianista Robert Glasper se svým pozoruhodným projektem Experiment. K hudbě se Robert Glasper dostal skrze svou matku, která je profesionální gospelovou zpěvačkou. Robert již ve svých deseti letech sklízel úspěchy, kdy gospely doprovázel na klavír. Dostal se na střední hudební školy a následně na významnou New Yorskou univerzitu New School for Jazz and Contemporary Music, kde se seznámil s mnoha výbornými hudebníky.

Svou první desku vydal Robert v roce 2005 pod labelem Blue Note, který si ho vzal pod svá křídla a dodnes zde vydává ve formaci Robert Glasper Trio své jazzové desky.

Díky svým nadaným spolužákům a přátelům z hudební branže Glasper vždy inklinoval k hip hopu, soulu a R&B. Utvořil tedy formaci Robert Glasper Experiment, se kterou se věnují především propojování jazzu s těmito žánry. Od roku 2012 se Robert začal jak jako hudebník, tak jako producent podílet na desce Black Radio, kde Experimentu hostují jména jako Mos Def, Erykah Badu, Norah Jones, Common, Lalah Hathaway a další. Deska v roce 2013 získala Grammy za nejlepší R&B album roku. Robert v projektu pokračuje a vydal s dalšími hudebníky desku Black Radio 2, kterou v Praze premiérově představí.

 

 

 

Pitch Bender feat. JeN Hovorka

Pitch Bender je soul-r’n’b formace hrající autorské skladby. Výraznou osobností je zpěvačka Sisa Fehérová s originálním hlasovým projevem, která je též autorkou textů a vyhrála cenu za nejlepší sólový výkon v soutěži Jazz Talent roku 2009 v pražském Jazz Docku. Kapelu vede pianistka Iva Korgerová, která je autorkou většiny skladeb a aranží. S Pitch Benderem vystupuje kytarista Dan Hasalík. Na tenorsaxofon hraje Zbyněk Polívka, na basu hraje Matěj Havlíček, na bubny hraje Oliver Lipenský, specialista na house a soulové rytmy.

S Pitch Benderem vystoupí rapper Jen Hovorka, který s kapelou příležitostně vystupuje a představí také své autorské skladby

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.