The Rad Trads{US} + finále soutěže Jazzfruit

The Rad TradsUS + finále soutěže Jazzfruit

lístky
St 11. 04.

20:00
Jazz Dock
Praha

9. ročník mezinárodní soutěže Jazz Fruit uvede tři finalisty z řad nejtalentovanějších mladých jazzových kapel z celé Evropy. Finálový večer završí koncert fenomenálních newyorských The Rad Trads!

V rámci večera všichni finalisté vystoupí a na základě jejich koncertního výkonu budou odbornou porotou oceněni profesionálním nahráváním alba, voucherem v hodnotě 1000 € na nákup vybavení v prestižním obchodu s nástroji kytary.cz a dalšími cenami.

 

The Rad Trads

 

Vražedný rytmus, nakažlivé melodie a nálada – to je v kostce newyorská jazz-rock’n’rollová formace The Rad Trads. Se svou nezaměnitelnou punkovou energií se ovšem nebrání přesahům ani do blues či dalších žánrů. Hudbou se hlavně baví a je to slyšet! Tady se nudit nebudete.

 

Když The Rad Trads začínali v roce 2012, byli rádi za každý bar New Yorku a Brooklynu, který je nechal hrát jejich šílený 4hodinový sety, aby měli na nájem. Po 6 letech jsou někde úplně jinde. Každému klubu dominují se svou punk rockovou energií, showmanstvím a čtyřmi zpěváky.

 

Nová, v pořadí druhá deska, vyjde letos na jaře. Už teď se nemůžeme dočkat, jakým kreativním směrem se se svou hudbou a zvukem na nové nahrávce vydali.

Finalisté soutěže JazzFruit

 

Tibor Feledi Quintet (SK)
Kvinteto tvoří mladí, kreativní muzikanti ze Slovenska s rostoucí mezinárodní reputací nejen v oblasti jazzové hudby. Jejich autorská tvorba je inspirována tradičními slovenskými dětskými lidovými písněmi a propojuje se se současným jazzem, prvky klasické hudby, elektroniky a volné improvizace.
Sestava: Tibor Feledi (klávesy, synth), Lenka Molčányiová (alt. sax), Matej Korbelič (trúbka), Michal Šelep (baskytara, kontrabas), Juraj Dávid Raši (bicí nástroje)
D.A.S. Trio (HU)
D.A.S. Trio jsou mladá kapela z Budapešti, která hraje instrumentální fusion jazzu a rocku. Kapela vznikla v roce 2014 a za pár let své činnosti už stihla excelovat v několika mezinárodních hudebních soutěžích. Jdou si pro další vítězství?
Sestava: Nagy Ábel Márton (klávesy, kytara), Sárdi Ádám (basa), Fábry Adonisz (bicí)
Silva Šírová Sextet (CZ)

Jazzový sextet sestavený z řad absolventů a studentů VOŠ při Konzervatoři J. Ježka na popud saxofonistky Silvy Šírové. Kompozice jsou žánrově poměrně rozmanité (od latiny a balad až po drum’n’bass), spojuje je však důraz na melodiku a harmonickou konzistentnost. Vlastní tvorba je pak doplněna o vybrané skladby z dílny světových jazzmanů (Tom Harrell, Bobby Watson).
Sestava: Silva Šírová (saxofon, flétna), Roman Volf (trubka, křídlovka), Jenda Pudlák (piano), Samuel Tremko (kytara), Martin Gerla (kontrabas), Petr Nohavica (bicí)

 

 

Uši nastražte ve středu 11. dubna v Jazz Docku!

 

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.