Tin Men & the Telephone (NL) + finále soutěže Jazz Fruit

Tin Men & the Telephone (NL) + finále soutěže Jazz Fruit

lístky
St 13. 04.

20:00
Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha

Tin Men & the Telephone jsou mladí progresivní interpreti holandské scény, jejichž vystoupení na Dutch Jazz World Meeting vyvolalo mezi světovými promotéry velký rozruch, což jim logicky otevřelo dveře do celého hudebního světa. Od vydání jejich debutového alba Moetjenou?! v roce 2010 se jim dostalo nadšené kritiky ze strany předních odborných médií, jež chválí originalitu skupiny a její téměř nekonečnou tvořivost. Ta se asociuje se svůdností, zábavou, náročností, a vždy s velkou hudební hloubkou a silným rytmem.

Ačkoli se jedná o klasické jazzové trio ve složení Tony Roe (Piano&Electronics), Pat Cleaver (Double bass), Bobby Petrov (Drums), jejich hudba Vás přivede do zcela jiného světa. Inspiraci nacházejí v melodiích a rytmech zvuků každodenního života: zkušenost z čekání na telefonní lince, zvuky autonavigace, vyzváněcí tóny, ječící fotbaloví reportéři, hluk dopravy, či zvířecí zvuky. Co je běžně přehlíženo, se stává katalyzátorem pro kreativitu, posouvání hranice improvizace a důkaz komunikativní síly samotné hudby.

Pánové z Tin Men & the Telephone se opírají o harmonickou hloubku moderní klasické hudby a současného jazzu, stejně jako o rytmus hip-hopu a balkánské hudby. V rámci své performance představují fantastický multimediální výtvor, komentující moderní společnost a její způsoby komunikace. Postupem času zasahují stále větší a větší publikum, škála jejich fanoušků osciluje od milovníků jazzu, až po lidi, kteří by jinak improvizaci neocenili. Tin Men & the Telephone vystupují na předních festivalech v Evropě, mimo jiné se účastnili North Sea Jazz festival, Oerol and De Parade, Tremplin Jazz d’Avignon (FR), Vortex (UK), Konstanzer Jazzherbst (DE), B-flat (DE), či Music Village (BE).

Jejich kreativita a originální přístup k jazzové hudbě z nich dělá ideální část programu Mladí Ladí Jazz. Poprvé v historii se podívá náš festival i do českých regionů, a to právě s formací Tin Men & the Telephone.

 

Předprodej u nás a na Goout je POUZE NA STÁNÍ. Lístky na sezení lze koupit pouze na webu Jazz Docku.
Vstupenky na místě k dispozici za 200 Kč / 350 Kč (do 26 let / ostatní).

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.