Victor Wooten band (USA) + Top Dream Company

Victor Wooten band (USA) + Top Dream Company

Pá 02. 05.

19:30
Palác Akropolis

Victor Wooten band (USA)

Na závěr hlavního festivalového programu Mladí Ladí Jazz se představí opravdová legenda, byť věkem se zatím tomuto označení rozhodně neblíží. Victor Wooten, pětinásobný držitel Grammy Awards a právem platný člen klubu deseti nejlepších baskytaristů všech dob (alespoň dle časopisu Rolling Stone)!

Wooten vyhrál prestižní cenu „Bass Player of the Year“ magazínu Bass Player, a to dokonce 3 krát v řadě. Jako jediný okusil jaké je tuto cenu získat více než jednou.

V roce 2008 společně se Stanley Clarkem a Marcusem Millerem založili legendární basistické trio pod symptomatickým jménem SMV.

Co se týče Wootenova života, je nejmladší z 5 bratrů. Právě jeden z nich, Regi, začal malého Victora učit na basu již ve dvou letech, o čtyři roky později (tedy v jeho šesti letech) byl již součástí rodinné kapely, The Wooten Brothers Band. Za pozornost stojí Wootenovo hudební zaměření, kromě baskytary a kontrabasu se na střední škole věnoval též violloncelu.

Za svou kariéru natočil 9 sólových desek a na dalších 21 se přímo podílel.

Na závěr hlavního programu festivalu Mladí Ladí Jazz se přestaví Victor Wooten s celým svým nabitým bandem!

 

 

 

Top Dream Company

TOP DREAM COMPANY je funky – soulová kapela původem z Prahy využívající multižánrové prvky z celého světa od disca, popu, jazzu přes latinu, r&b, reggae dokonce až k balkánské hudbě. Jedná se o 10-ti členné obsazení, které vede trumpetista Petr “Harmy” Harmáček. Za celou éru kapely se v ní vystřídalo několik výborných hudebníků, jako např. Marta Balážová, Vojtěch Dyk, Ondřej Ruml, dále David Fárek, Lukáš Koudelka a jiní. Nyní je na postu hlavního zpěváka talentovaný Martin Růža. V roce 2009 vydala kapela své debutové DVD a CD Live In Prague, pokřtěné hercem Ivanem Trojanem a o rok později studiové album Keep On Movin´ , jež pokřtily tři sudičky Aňa Geislerová, Martha Issová a Simona Babčáková. Kapela natočila také několik videoklipů, jako Keep Your Hands Off My Girl (2011), Topolánky (2012) a Slipy (2013). Letos slaví tato parta hudebníků výročí 10 let své existence, k němuž připravuje i nové CD, na kterém spolupracují s hosty z Evropy a USA.

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.