Jazzbit

The nearest upcoming event

PRIM{AUT} + Veřejně nepřístupná vodní plocha

26.05.2022 at 21:00
Jazz Dock

Jazzové trio, které se jmenuje jako legendární české hodinky, přitom šlape jako ty švýcarské a ještě navíc je z Rakouska + kapela, jejíž název připomíná spíš punk než jazz. Spojení, které v květnu přivezeme do Jazz Docku. PRIM Jazzové trio, které se jmenuje jako legendární české hodinky, přitom šlape jako ty švýcarské a ještě navíc je z Rakouska. […]

more
All events Jazzbit

Jazzbit

A year-long series of musical excursion beyond the boundaries of jazz called Jazzbit has been taking place monthly from 2010. Its loose programming offers a diverse showcase of music genres from those that evolved from jazz to those that only show a trace of jazz DNA.

The programming is based on thematic nights focused on a specific genre, where you’re welcome to discover new talents and get carried away by Czech and foreign stars alike.

Are you tempted by jazz? Come and taste its diverse tastes every month (excl. July and August) in the unique atmosphere of Jazz Dock Prague. Discounted entry for visitors aged 26 and less and thematic drinks are also a convenience!

 

Tickets for standing are available at GoOut. To reserve a table, please visitu website of the club Jazz Dock.

 

Contact

Adam Kaňa, production
e-mail: adam.kana@nerudnyfest.cz
Tel: +420 776 019 812

Partner

Jazz Dock

News in your mail

Follow us

Ask us a question

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2022engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.