Jazzfruit

JAZZFRUIT 2020 | OPEN CALL

Soutěž Jazzfruit letos již po jedenácté podpoří mladé české hudební projekty. Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám dáváme. Není nutné předvést výhradně vlastní tvorbu a nestanovujeme ani přísné žánrové hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit.

Hlavní výhrou soutěže Jazzfruit je placená zahraniční tour po třech evropských městech včetně rezidenčního pobytu v Paříži za podpory Českých center.

PRINCIP SOUTĚŽE

OSMIFINÁLE

Ze všech doručených přihlášek vybere porota osm nadějných projektů, které se zúčastní osmifinále. Těchto osm projektů navštíví náš video tým, který nahraje jejich živé sety pro online použití a hodnocení našich porotců.

SEMIFINÁLE

Čtyři vybraní semifinalisté se zapojí do živých streamů (dva streamy po dvou kapelách), ve kterých se rozhodne o dvou finalistech. Všichni v tomto kole získají finanční odměnu 3000 korun a příspěvek na kompenzaci dopravy.

FINÁLE A CENY

Dva finalisté se opět utkají v živém streamu o náklonnost poroty i fanoušků na sociálních sítích.

Cena Českých center pro vítěze: Placená zahraniční tour po třech evropských městech včetně rezidenčního pobytu v Paříži.

Druhé místo: Hodnotné ceny od Kytary.cz

POROTA

Porota se skládá z týmu festivalu Mladí ladí jazz, partnerů soutěže (např. ČRo Vltava, Česká centra, Kytary.cz) a osobností české hudební scény (Lenka Dusilová a další). Do všech kol hlasování se online zapojí i veřejnost, jejíž verdikt má stejnou váhu jako hlas jednoho porotce.

PRAVIDLA A PŘIHLÁŠENÍ

Přihlásit se lze do 30. dubna 2020 vyplněním přihlášky a zasláním vlastní nahrávky. Prostudujte si prosím kompletní pravidla soutěže.

11LETÁ TRADICE SOUTĚŽE

„Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit,“ říká za organizátory festivalu Jan Gregar.

Na prvních místech předchozích ročníků se umístili třeba Igor Ochepovsky, Nicola Guida (IT), Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK), Silva Šírová Sextet nebo D.A.S. Trio (HU).

Jazzfruit partners

Kontakt

Případné dotazy směřujte na:

Eliška Zamouřilová

eliska.zamourilova@nerudnyfest.cz

+420 734 217 687

News in your mail

Follow us

Ask us a question

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2022engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.