Mladí ladí dětem – Mladí Ladí Jazz

Mladí ladí dětem

JAZZOVÉ WORKSHOPY PRO DĚTI

Všechny události Mladí ladí dětem


Mladí ladí dětem 2018

Mladí ladí dětem je podprojektem festivalu Mladí ladí jazz. Již pátým rokem přinášíme hudební a vzdělávací program i těm nejmenším z nás. Jedná se o alternativní hudební vzdělávání, které je v České republice jediné tohoto typu, a jehož nedílnou součástí je důraz na sociální aspekt v české společnosti. Zastáváme názor, že umění by mělo být přístupno všem, nehledě na to, z jaké sociální skupiny dítě pochází.

 

Tak jako v předchozích letech jsme moc rádi, že máme možnost na tomto projektu i nadále spolupracovat s významným izraelsko-americkým klarinetistou, saxofonistou a držitelem ceny Grammy, Oranem Etkinem. V dubnu 2016 jsme společně realizovali pilotní turné nabité workshopy pro děti předškolního i školního věku v několika českých regionech. Mimo jiné, že se letos vracíme do měst, kam jezdíme již pravidelně (Brno, Děčín, Praha, Olomouc), navštívíme poprvé také Ostravu. Celkově tak opět zapojíme více než 2 000 dětí.

Kromě hudebních workshopů pro školy a školky rovněž uspořádáme několik hudebních workshopů pro veřejnost. Poprvé se také můžete těšit na pedagogický workshop, kde zájemci budou mít možnost proniknout hlouběji do Etkinovy metodiky.

 

Více informací o termínech a předprodeji vstupenek najdete zde

 

Pro předprodej vstupenek a více informací o Oranovi Etkinovi, o jeho specifických vzdělávacích metodách a workshopech klikněte na následující fotografii umělce
Oran Etkin
Rozbalit podrobnosti

Oran Etkin – Probuďte v sobě malého dřímajícího muzikanta

 

Oran Etkin je znám jako světový jazzman, ale též díky interaktivní hudební výuce pro děti, kterou realizoval po celém světě. Svou inspiraci od dětství nacházel u významných hudebníků, mezi které jednoznačně patří například slavný Louis Armstrong, Benny Goodman, Gene Krupa či Teddy Wilson. Oranova tvorba je také hluboce ovlivněna jeho izraelskými kořeny, které se odráží jak v jeho umělecké tvorbě, tak i v jeho pedagogické práci.

 

 

 

V rámci festivalu proběhne řada dětských hudebních workshopů pro děti ve věku od tří do deseti let s americkým klarinetistou a držitelem ceny Grammy, Oranem Etkinem. Workshopy jsou skvělou příležitostí, jak skrze hudební příběh umožnit i těm nejmladším prožít jedinečnou hudební atmosféru a přiblížit je světu hudby.

Oran Etkin se svou výukovou metodou Timbalooloo navštívil celou řadu míst ve světě.

 

Podívejte se také na video z Událostí v kultuře (ČT)

 

 

Timbalooloo

 

V New Yorku působí Oran Etkin v hudební škole pro děti předškolního věku postavené na jím vytvořené jedinečné výukové metodě s názvem Timbalooloo, která je založena na hravosti a fantazii, jež v dětech rozvíjí cit k hudbě. Letos v lednu otevřel svou další pobočku své hudební školy v newyorském Soho.

 

Veškerý hudební zážitek je dětem zprostředkován skrze zábavné hry, příběhy a písně, které vedou k rozšiřování jejich vnímání a přispívají k jejich zdravému kognitivnímu a emočnímu vývoji. Na základě cenných zkušeností z cest po světě, kde se Oran seznamoval s lokální hudbou a rytmem, si začal uvědomovat, že hudba je do určitého věku stejně přirozená jako mateřský jazyk, a proto se rozhodl zprostředkovat výuku dětem už od raného věku. Ostatně, jak sám Oran říká: „Dítě je schopné mluvit plynule jazykem hudby, aniž by se muselo zamýšlet nad gramatickými pravidly.“ Timbalooloo je klíč k jazyku hudby.

 

Timbalooloo ovšem nevede jen k hudebnímu procítění a porozumění, nýbrž intuitivně a zcela přirozeně v dětech rozvíjí schopnost komunikace se svým okolím.

Dejte tuto možnost i vašim dětem a přihlaste je na již 5. ročník workshopu. Budeme se na vás těšit v Praze, Ostravě i v Děčíně!

 

Vstupenky Oran Etkin Timbalooloo, zámek Děčín, Čtvrtek 26.4.2018 16:30 ZDE

 

Vstupenky Oran Etkin Timbalooloo, Jatka78 Praha, Středa 25.4.2018 16:30 ZDE

 

Pedagogický workshop

Letos je jedinečná příležitost zúčastnit se pedagogického workshopu, kde budete mít možnost blíže se seznámit s Etkinovou výukovou metodou. Jeho způsob práce je postaven na hravosti, vynalézavosti, příbězích, komunikaci a emocích. To vše je dětem blízké již od útlého věku. Hudba je totiž stejně přirozená jako jazyk, ne-li dokonce ještě přirozenější. Díky tomu, jak citlivě je Etkinova výuka koncipovaná, je vhodná i pro ty úplně nejmenší. Děti si tak hravě osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví.

 

Vstupenky Oran Etkin: Workshop pro pedagogy, Studio Alta , Sobota 28.4.2018 14:00 ZDE

 

web Timbalooloo
web Orana Etkina

 

 

 

Reference

 

New York Times:

“Souhra Etkinovy kapely se zdá pro ně býti věcí stejně přirozenou jako je dýchání” – Nate Chinen (NY Times)

DownBeat Magazine:

“Jeho skladby skvěle vyjadřují rovnováhu mezi svobodou a formou” – James Hale

Christian Science Monitor:

“Gathering Light je dokonalou kolekcí hudebních nápadů, které [Etkin] nasbíral po celém světě”

WBGO:

“Etkin a Armstrong jsou si podobní – oba hudba polapila a už se jich nepustila” – Tim Wilkins

Jazz Wise

“Etkinova hudba čerpá své kořeny z mnoha různých tradic… Souhra jeho souboru poukazuje na to, že bohaté, často i tklivé motivy a melodické nápady jsou mnohem víc než jen podklady pro záchvaty pompézního sólování” – Kevin Le Gendre

High Fi News

“V New Yorku známý hlavně svým projektem Timbalooloo, Etkin učí malé děti rozumět opravdové hudbě…“ – Steve Harris
Kontakty

Klára Břeňová

Koordinátor programu pro děti
Mladí Ladí Jazz
produced by Nerudný fest .cz, o.s.

E-mail: klara.brenova@mladiladijazz.cz
GSM: +420 602 564 073

Partneři

více
© Mladí Ladí Jazz 2018
mail facebookyoutube
Design by Vosa / code by Webisti