Mladí ladí dětem

JAZZOVÉ WORKSHOPY PRO DĚTI

Všechny události Mladí ladí dětem


Mladí ladí dětem 2018

Mladí ladí dětem je podprojektem festivalu Mladí ladí jazz. Již pátým rokem přinášíme hudební a vzdělávací program i těm nejmenším z nás. Jedná se o alternativní hudební vzdělávání, které je v České republice jediné tohoto typu, a jehož nedílnou součástí je důraz na sociální aspekt v české společnosti. Zastáváme názor, že umění by mělo být přístupno všem, nehledě na to, z jaké sociální skupiny dítě pochází.

 

Tak jako v předchozích letech jsme moc rádi, že máme možnost na tomto projektu i nadále spolupracovat s významným izraelsko-americkým klarinetistou, saxofonistou a držitelem ceny Grammy, Oranem Etkinem. V dubnu 2016 jsme společně realizovali pilotní turné nabité workshopy pro děti předškolního i školního věku v několika českých regionech. Mimo jiné, že se letos vracíme do měst, kam jezdíme již pravidelně (Brno, Děčín, Praha, Olomouc), navštívíme poprvé také Ostravu. Celkově tak opět zapojíme více než 2 000 dětí.

Kromě hudebních workshopů pro školy a školky rovněž uspořádáme několik hudebních workshopů pro veřejnost. Poprvé se také můžete těšit na pedagogický workshop, kde zájemci budou mít možnost proniknout hlouběji do Etkinovy metodiky.

 

Více informací o termínech a předprodeji vstupenek najdete zde

 

Pro předprodej vstupenek a více informací o Oranovi Etkinovi, o jeho specifických vzdělávacích metodách a workshopech klikněte na následující fotografii umělce
Oran Etkin
Rozbalit podrobnosti

Oran Etkin – Probuďte v sobě malého dřímajícího muzikanta

 

Oran Etkin je znám jako světový jazzman, ale též díky interaktivní hudební výuce pro děti, kterou realizoval po celém světě. Svou inspiraci od dětství nacházel u významných hudebníků, mezi které jednoznačně patří například slavný Louis Armstrong, Benny Goodman, Gene Krupa či Teddy Wilson. Oranova tvorba je také hluboce ovlivněna jeho izraelskými kořeny, které se odráží jak v jeho umělecké tvorbě, tak i v jeho pedagogické práci.

 

 

 

V rámci festivalu proběhne řada dětských hudebních workshopů pro děti ve věku od tří do deseti let s americkým klarinetistou a držitelem ceny Grammy, Oranem Etkinem. Workshopy jsou skvělou příležitostí, jak skrze hudební příběh umožnit i těm nejmladším prožít jedinečnou hudební atmosféru a přiblížit je světu hudby.

Oran Etkin se svou výukovou metodou Timbalooloo navštívil celou řadu míst ve světě.

 

Podívejte se také na video z Událostí v kultuře (ČT)

 

 

Timbalooloo

 

V New Yorku působí Oran Etkin v hudební škole pro děti předškolního věku postavené na jím vytvořené jedinečné výukové metodě s názvem Timbalooloo, která je založena na hravosti a fantazii, jež v dětech rozvíjí cit k hudbě. Letos v lednu otevřel svou další pobočku své hudební školy v newyorském Soho.

 

Veškerý hudební zážitek je dětem zprostředkován skrze zábavné hry, příběhy a písně, které vedou k rozšiřování jejich vnímání a přispívají k jejich zdravému kognitivnímu a emočnímu vývoji. Na základě cenných zkušeností z cest po světě, kde se Oran seznamoval s lokální hudbou a rytmem, si začal uvědomovat, že hudba je do určitého věku stejně přirozená jako mateřský jazyk, a proto se rozhodl zprostředkovat výuku dětem už od raného věku. Ostatně, jak sám Oran říká: „Dítě je schopné mluvit plynule jazykem hudby, aniž by se muselo zamýšlet nad gramatickými pravidly.“ Timbalooloo je klíč k jazyku hudby.

 

Timbalooloo ovšem nevede jen k hudebnímu procítění a porozumění, nýbrž intuitivně a zcela přirozeně v dětech rozvíjí schopnost komunikace se svým okolím.

Dejte tuto možnost i vašim dětem a přihlaste je na již 5. ročník workshopu. Budeme se na vás těšit v Praze, Ostravě i v Děčíně!

 

Vstupenky Oran Etkin Timbalooloo, zámek Děčín, Čtvrtek 26.4.2018 16:30 ZDE

 

Vstupenky Oran Etkin Timbalooloo, Jatka78 Praha, Středa 25.4.2018 16:30 ZDE

 

Pedagogický workshop

Letos je jedinečná příležitost zúčastnit se pedagogického workshopu, kde budete mít možnost blíže se seznámit s Etkinovou výukovou metodou. Jeho způsob práce je postaven na hravosti, vynalézavosti, příbězích, komunikaci a emocích. To vše je dětem blízké již od útlého věku. Hudba je totiž stejně přirozená jako jazyk, ne-li dokonce ještě přirozenější. Díky tomu, jak citlivě je Etkinova výuka koncipovaná, je vhodná i pro ty úplně nejmenší. Děti si tak hravě osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví.

 

Vstupenky Oran Etkin: Workshop pro pedagogy, Studio Alta , Sobota 28.4.2018 14:00 ZDE

 

web Timbalooloo
web Orana Etkina

 

 

 

Reference

 

New York Times:

“Souhra Etkinovy kapely se zdá pro ně býti věcí stejně přirozenou jako je dýchání” – Nate Chinen (NY Times)

DownBeat Magazine:

“Jeho skladby skvěle vyjadřují rovnováhu mezi svobodou a formou” – James Hale

Christian Science Monitor:

“Gathering Light je dokonalou kolekcí hudebních nápadů, které [Etkin] nasbíral po celém světě”

WBGO:

“Etkin a Armstrong jsou si podobní – oba hudba polapila a už se jich nepustila” – Tim Wilkins

Jazz Wise

“Etkinova hudba čerpá své kořeny z mnoha různých tradic… Souhra jeho souboru poukazuje na to, že bohaté, často i tklivé motivy a melodické nápady jsou mnohem víc než jen podklady pro záchvaty pompézního sólování” – Kevin Le Gendre

High Fi News

“V New Yorku známý hlavně svým projektem Timbalooloo, Etkin učí malé děti rozumět opravdové hudbě…“ – Steve Harris
Kontakty

Klára Břeňová

Koordinátor programu pro děti
Mladí Ladí Jazz
produced by Nerudný fest .cz, o.s.

E-mail: klara.brenova@mladiladijazz.cz
GSM: +420 602 564 073

Partneři

Jsme součástí

více
© Mladí Ladí Jazz 2018
mail facebookyoutube
Design by Vosa / code by Webisti