Jazzfruit

Jazzfruit je soutěž pro mladé jazzové interprety a kapely, které chtějí vyhrát hodnotné ceny a nastartovat svoji kariéru.

Čtrnáctiletá tradice soutěže

Soutěž Jazzfruit pořádáme letos už čtrnáctým rokem a pokaždé se snažíme představit ty nejlepší mladé české i zahraniční talenty předvádějící ten nejlepší jazz, nebo naopak posunující hranice toho, co za jazz považujeme. Nejen soutěžící, i samotnou soutěž se snažíme neustále měnit a posouvat.

„Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit,“ říká za organizátory festivalu Jan Gregar.

Soutěž Jazzfruit představuje mezinárodnímu publiku mladé české i zahraniční talenty hrající ten nejlepší tradiční jazz nebo naopak hudební projekty posouvající hranice tohoto žánru. Jazzfruit dává kapelám příležitost, aby jim jejich hudební snažení přineslo ovoce. Finalisté soutěže se v minulých letech objevili po boku zahraničních hvězd na Open Air koncertu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí, nahráli svá debutová alba v legendárním studiu Svárov, vystoupili v klubu Jazz Dock, zahráli pařížskému publiku, nebo jim byly natočeny profesionální videomateriály, které jsou základem pro úspěšný booking.

Za dobu existence soutěže se na prvních místech předchozích ročníků umístili třeba Igor Ochepovsky (CZ), Nicola Guida (IT), Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK), Silva Šírová Sextet (CZ), D.A.S. Trio (HU), Jay Delver (CZ), nebo naposledy Uthando (CZ).

Vítězi loňského ročníku Jazzfruit 2022 jsou Marcin Pater Trio (PL) a Acoustic Needles (CZ).

Zopakujte si napínavé momenty z finále Jazzfruit 2021:

Za podpory

Partneři

Mediální partner

Kontakt

Případné dotazy směřujte na:

Eliška Zamouřilová

eliska.zamourilova@nerudnyfest.cz

+420 734 217 687

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2023engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.