Jazzfruit 2024

Soutěž Jazzfruit pořádáme letos už patnáctým rokem a pokaždé se snažíme představit ty nejlepší mladé české i zahraniční talenty, kteří hrají jazz a vše, co překračuje jeho hranice a kombinuje s dalšími žánry (např. elektronika, hip-hop, soul, R’n’B apod.) Soutěž má dvě kategorie – česká a mezinárodní. Finalisté mezinárodní kategorie si tak odnesou nejen finanční odměnu 1000 EUR, ale také kvalitní nahrávku živého vystoupení či koncert v ČR. Výherce české kategorie získá koncert v zahraničí ve spolupráci s Českými centry, kvalitně zpracovaný záznam živého vystoupení, koncert v ČR a v neposlední řadě možnost zahrát si po boku finalistů mezinárodní kategorie. Tím si tak zajistí šanci vyhrát i mezinárodní kategorii. Finále se uskuteční ve vyhlášeném pražském klubu Jazz Dock.

Jazzfruit 2024

PRINCIP SOUTĚŽE

PRŮBĚH SOUTĚŽE

Ze všech doručených přihlášek vybere odborná porota jeden nejlepší projekt z české kategorie a dva nejlepší projekty z mezinárodní, které následně postoupí přímo do finále. To se uskuteční 25. září 2024 v Praze. Zasláním přihlášky do soutěže se kapela zavazuje k účasti na finále, pokud bude vybrána. Vybraní finalisté budou o postupu informováni nejpozději do 20. srpna 2024 emailem a na webových stránkách festivalu.

FINÁLE 

Tři finálové projekty si 25. září v pražském klubu Jazz Dock zasoutěží o 1000 EUR a o koncert na festivalu Mladí ladí jazz. O vítězi pak rozhodne odborná porota a hlasování diváků.

CENY

1.místo české kategorie (junior locals): 

Výherce české kategorie získá pomocí „divoké karty”  možnost zúčastnit se a vyhrát v mezinárodní kategorii.

Vystoupení v zahraničí. Cenu udělujeme se spolupráci s Českými centry. V ČR potom koncert v rámci festivalu Mladí ladí jazz v pražském Jazz Docku či jinde.

Mediální prezentace u partnerských médií v rámci finále soutěže, kvalitních promo fotky z koncertu, pomoc s profesionálním zpracováním presskitu a úprava či případná aktualizace technického rideru a textu o kapele.

1.místo mezinárodní kategorie (International):

Vystoupení v rámci festivalu Mladí ladí jazz v pražském Jazz Docku či jinde. 

Mediální prezentace u partnerských médií v rámci finále soutěže a kvalitní promo fotky z koncertu.

2. a 3. místo mezinárodní kategorie (International)

Mezinárodní kapela, které se dostane do finále a neumísti se na 1. místě a bude se na něj muset dopravit z lokalita mimo ČR, dostane příspěvek na cestovní náklady ve výši 150 EUR na letenku, nebo cestu autem, nebo 200 EUR na vlak (podporujeme ekologické způsoby cestování). Proplaceno bude na základě doložení cestovního dokladu.

Patnáctiletá tradice soutěže

Soutěž Jazzfruit představuje českému a mezinárodnímu publiku mladé české i zahraniční talenty hrající  jazz nebo naopak hudební projekty posouvající hranice tohoto žánru. Jazzfruit dává kapelám příležitost, aby jim jejich hudební snažení přineslo ovoce. Finalisté soutěže se v minulých letech objevili po boku zahraničních hvězd na Open Air koncertu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí, nahráli svá debutová alba v legendárním studiu Svárov, vystoupili v klubu Jazz Dock, zahráli pařížskému publiku, nebo jim byli natočeny profesionální videomateriály, které jsou základem pro úspěšný booking.

„Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit,“ říká za organizátory festivalu Jan Gregar.

Za dobu existence soutěže se na prvních místech předchozích ročníků umístili třeba Igor Ochepovsky (CZ), Nicola Guida (IT), Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK), Silva Šírová Sextet (CZ), D.A.S. Trio (HU), Jay Delver (CZ), Uthando (CZ), Marcin Pater Trio (PL) nebo naposledy Searching for Home (DE).

Za podpory

Partneři JF

Mediální partner

Kontakt

Případné dotazy směřujte na:

Veronika Friedlová

veronika.friedlova@nerudnyfest.cz

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2024engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.