Jazzfruit 2022

Finalisty letošního ročníku soutěže jsou v kategorii International: Marcin Pater Trio, Post Noisy Pots a Sneaky Jesus. V kategorii Junior: Acoustic Needles

Finále 13. ročníku soutěže mladých kapel Jazzfruit proběhne 15. 9. netradičně v Technologickém centru UMPRUM (doors v 18:00, začátek akce v 19:00)! Přijďte podpořit finálové kapely, rozhodnout o tom, která z kapel by měla být tou vítěznou a užít si večer plný všemožných jazzových subžánrů.

Princip soutěže

PRŮBĚH SOUTĚŽE

Ze všech doručených přihlášek vybere odborná porota jeden nejlepší projekt z české kategorie a tři nejlepší projekty z mezinárodní, které následně postoupí přímo do finále. To se uskuteční 15. září 2022 v Praze. Zasláním přihlášky do soutěže se kapela zavazuje k účasti na finále, pokud bude vybrána. Vybraní finalisté budou o postupu informováni do 15. srpna 2022 emailem a na webových stránkách festivalu.

FINÁLE 

Čtyři finálové projekty si 15. září na střeše nového technologického centra UMPRUM zasoutěží o 1000 EUR a o koncert na jednom z našich partnerských festivalů. O vítězi pak rozhodne odborná porota a hlasování diváků, kteří budou moci fandit jak naživo, tak sledovat přímý přenos finálového klání na našem FacebookuYouTube kanálu

CENY

1. místo kategorie Junior: účast na finále s finalisty z mezinárodní kategorie

Výherce české kategorie získá pomocí “divoké karty”  možnost zúčastnit se a vyhrát v mezinárodní kategorii.

Koncerty v zahraničí a ČR

Vystoupení na minimálně jednom z našich partnerských festivalů nebo klubů (Jazzfest Brno, Mezinárodní festival Česká Kamenice, Mladí ladí jazz, pre – event Sofia European Jazz Conference, Jazzclub Tonne v Drážďanech).

Záznam kvalitně zpracovaného živého vystoupení od Napa Records

Voucher na věcné ceny

Pomoc s propagací kapely

Mediální prezentace u partnerských médií, nafocení kvalitních promo fotek, pomoc s profesionálním zpracováním presskitu a úprava či případná aktualizace technického rideru a textu o kapele.

1. místo kategofrie International: finanční odměna 1000 EURO

Koncert v ČR

Vystoupení na jednom z českých jazzových festivalů (Jazzfest Brno, Mezinárodní festival Česká Kamenice, Mladí ladí jazz).

Propagace

Rozeslání newsletteru a tiskové zprávy mediálním partnerům, rozhovor v partnerském médiu, prezentace hudby přímo v éteru (recenze, možné zařazení do hudebního plánu), propagace kapely v ČR.

13letá tradice soutěže

Soutěž Jazzfruit pořádáme letos už třináctým rokem a pokaždé se snažíme představit ty nejlepší mladé české i zahraniční talenty předvádějící ten nejlepší jazz, nebo naopak prohlubující hranice toho, co za jazz považujeme. Nejen soutěžící, i samotnou soutěž se snažíme neustále měnit a posouvat. Tento rok se proto navracíme k modelu dvou kategorií – Junior a International. Finalisté kategorie International si tak odnesou nejen finanční odměnu 1000 EUR, ale také možnost vystoupit v České republice na jednom z našich partnerských festivalů a propagaci v českých médiích. Naopak výherce kategorie Junior získá kvalitně zpracovaný záznam živého vystoupení, koncert v ČR a zahraničí, a možnost zahrát si po boku finalistů mezinárodní kategorie. Tím si tak zajistí šanci vyhrát i mezinárodní kategorii. Finále se uskuteční na střeše nového technologického centra UMPRUM v Mikulandské, která bude volně přístupná fanouškům a příznivcům soutěže.

„Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit,“ říká za organizátory festivalu Jan Gregar.

Soutěž Jazzfruit představuje mezinárodnímu publiku mladé české i zahraniční talenty hrající ten nejlepší tradiční jazz nebo naopak hudební projekty posouvající hranice tohoto žánru. Jazzfruit dává kapelám příležitost, aby jim jejich hudební snažení přineslo ovoce. Finalisté soutěže se v minulých letech objevili po boku zahraničních hvězd na Open Air koncertu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí, nahráli svá debutová alba v legendárním studiu Svárov, vystoupili v klubu Jazz Dock, zahráli pařížskému publiku, nebo jim byly natočeny profesionální videomateriály, které jsou základem pro úspěšný booking. V loňském roce se finálové kolo odehrálo na vlnách Vltavy. Soutěžící si tak odnesli jedinečný zážitek z hraní na lodi proplouvající centrem Prahy, kde nakonec zahrála legendární kapela -123minut. Fanoušci kapel mohli fandit nejen v online prostředí, ale také naživo třeba z náplavky, střechy Jazz Docku nebo přímo z Karlova mostu.

Za dobu existence soutěže se na prvních místech předchozích ročníků umístili třeba Igor Ochepovsky (CZ), Nicola Guida (IT), Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK), Silva Šírová Sextet (CZ), D.A.S. Trio (HU), Jay Delver (CZ), nebo naposledy Uthando (CZ).

Zopakujte si napínavé momenty z loňského finále Jazzfruit 2021:

Za podpory

Partneři

Mediální partner

Kontakt

Případné dotazy směřujte na:

Eliška Zamouřilová

eliska.zamourilova@nerudnyfest.cz

+420 734 217 687

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2022engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.