FANFÁN TULIPÁN + 4LEAF + FLUID CULTURE + QUATTRO FORMAGGI + JAN KOŘÍNEK & GROOVE feat. NAJPONK

FANFÁN TULIPÁN + 4LEAF + FLUID CULTURE + QUATTRO FORMAGGI + JAN KOŘÍNEK & GROOVE feat. NAJPONK

Pá 15. 04.

20:00
Jazztime

FANFÁN TULIPÁN
Fanfán Tulipán začal klíčit na jaře 2009, poté, co jej na Ježkově konzervatoři zasadila studentka skladby Eliška Svobodová. K ní se připojili flétnista Dušan Navařík, klavírista Honza Mazura kontrabasista Vlado Micenko a bubeník Cyril Lojda.

Hudba vítěze prvního ročníku soutěže o Cenu Metropolitní univerzity Praha je velice specifická a obsahující v sobě občas až kabaretní prvky. Fanfán představuje navýsost originální a zábavnou hudbu, která již ustálila svou jazzovou formu a nejen svými jedinečnými kompozicemi a texty přináší ojedinělý zážitek svým posluchačům.

www.myspace.com/fanfantulipan

 

 

 

4LEAF
Jedná se o výhradně jazzové uskupení. V jeho repertoáru lze najít nejen klasické swingové melodie, ale také skladby v latinsko-americkém rytmu nebo svižný be-bop. Kromě převzatých standardů se však kvartet orientuje především na vlastní tvorbu. Tyto autorské nápady by šlo celkem bez žánrových přesahů zařadit do kategorie „modern jazz“. V minulosti kapela vystupovala na všech významných jazzových akcích v regionu východních Čech, ať už se jedná o Jazz goes to town, Jazzlabí, Nábřeží jazzmanů nebo Swingový festival Jardy Marčíka.

 

www.bandzone.cz/4leaf

 

 

FLUID CULTURE
Skupina vznikla v roce 2008 někde mezi Děčínem a Ústím n/L. Hudba by se dala zařadit mezi žánry jako fusion, jazz-rock,… Kapela hraje pouze vlastní autorskou tvorbu, ve které se snaží propojit zdánlivě neslučitelné a trochu oživit zajeté hudební postupy a klišé s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů. Co se týče významných koncertů, Fluid Culture se účastili jazzového festivalu v německém Chemnitz a vystupovali vedle hudebníků a uskupení jako Milan Svoboda Big Band a další.

www.bandzone.cz/fluidculture

 

 

 

QUATTRO FORMAGGI
Jde o progresivní pražské fusion seskupení proplouvající hranicemi mezi jazzem, funkem a latin groove. Jsou výhercemi prestižních mezinárodních soutěží JUNIORJAZZ pořádané Českou jazzovou společností a THE SOUND OF EUROPE pořádané organizací EuroGlobe. Pod vedením multižánrového basisty Michaela Krásného (Milan Svoboda, Štěpán Markovič, Felix Slováček, Top Dream Company, Gaia Mesiah, Krucipusk,… ) se kapela nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu. Instrumentální vyzrálost interpretů a jejich nekompromisně proplétané enthusiastické improvizace přibližují jazzovou hudbu všem posluchačů.

 

www.qfband.com

 

 

 

JAN KOŘÍNEK & GROOVE feat. NAJPONK / CZ
Společné vystoupení Jana Kořínka spolu s pianistou Najponkem je nezapomenutelný hudební zážitek. Je to způsobeno hlubokým společným bluesovým cítěním, odvázanými improvizacemi v rámci pevných forem – “grooves”, respektem a pokorou k hudbě a v neposlední řadě neustálou komunikací celé kapely.

Spolupráce varhaníka Jana Kořínka a pianisty NajPonka začala před deseti lety na mezinárodním jazzovém festivalu v rumunském Sibiu, kdy se oba interpreti poprvé sešli na stejném pódiu. Od té doby spolu příležitostně vystupují, v poslední době častěji ve funk-soul-jazzovém seskupení GrooveKeepers spolu s britským saxofonistou Osianem Robertsem a bubeníkem Tomášem Vokurkou. Kořínek i Najponk patří mezi přední české jazzové hudebníky, posledně jmenovaný získal za své nejnovější album cenu Anděl 2011.

www.najponk.com


Loading tickets...

News in your mail

Follow us

Ask us a question

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.