FANFÁN TULIPÁN + 4LEAF + FLUID CULTURE + QUATTRO FORMAGGI + JAN KOŘÍNEK & GROOVE feat. NAJPONK

FANFÁN TULIPÁN + 4LEAF + FLUID CULTURE + QUATTRO FORMAGGI + JAN KOŘÍNEK & GROOVE feat. NAJPONK

Pá 15. 04.

20:00
Jazztime

FANFÁN TULIPÁN
Fanfán Tulipán začal klíčit na jaře 2009, poté, co jej na Ježkově konzervatoři zasadila studentka skladby Eliška Svobodová. K ní se připojili flétnista Dušan Navařík, klavírista Honza Mazura kontrabasista Vlado Micenko a bubeník Cyril Lojda.

Hudba vítěze prvního ročníku soutěže o Cenu Metropolitní univerzity Praha je velice specifická a obsahující v sobě občas až kabaretní prvky. Fanfán představuje navýsost originální a zábavnou hudbu, která již ustálila svou jazzovou formu a nejen svými jedinečnými kompozicemi a texty přináší ojedinělý zážitek svým posluchačům.

www.myspace.com/fanfantulipan

 

 

 

4LEAF
Jedná se o výhradně jazzové uskupení. V jeho repertoáru lze najít nejen klasické swingové melodie, ale také skladby v latinsko-americkém rytmu nebo svižný be-bop. Kromě převzatých standardů se však kvartet orientuje především na vlastní tvorbu. Tyto autorské nápady by šlo celkem bez žánrových přesahů zařadit do kategorie „modern jazz“. V minulosti kapela vystupovala na všech významných jazzových akcích v regionu východních Čech, ať už se jedná o Jazz goes to town, Jazzlabí, Nábřeží jazzmanů nebo Swingový festival Jardy Marčíka.

 

www.bandzone.cz/4leaf

 

 

FLUID CULTURE
Skupina vznikla v roce 2008 někde mezi Děčínem a Ústím n/L. Hudba by se dala zařadit mezi žánry jako fusion, jazz-rock,… Kapela hraje pouze vlastní autorskou tvorbu, ve které se snaží propojit zdánlivě neslučitelné a trochu oživit zajeté hudební postupy a klišé s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů. Co se týče významných koncertů, Fluid Culture se účastili jazzového festivalu v německém Chemnitz a vystupovali vedle hudebníků a uskupení jako Milan Svoboda Big Band a další.

www.bandzone.cz/fluidculture

 

 

 

QUATTRO FORMAGGI
Jde o progresivní pražské fusion seskupení proplouvající hranicemi mezi jazzem, funkem a latin groove. Jsou výhercemi prestižních mezinárodních soutěží JUNIORJAZZ pořádané Českou jazzovou společností a THE SOUND OF EUROPE pořádané organizací EuroGlobe. Pod vedením multižánrového basisty Michaela Krásného (Milan Svoboda, Štěpán Markovič, Felix Slováček, Top Dream Company, Gaia Mesiah, Krucipusk,… ) se kapela nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu. Instrumentální vyzrálost interpretů a jejich nekompromisně proplétané enthusiastické improvizace přibližují jazzovou hudbu všem posluchačů.

 

www.qfband.com

 

 

 

JAN KOŘÍNEK & GROOVE feat. NAJPONK / CZ
Společné vystoupení Jana Kořínka spolu s pianistou Najponkem je nezapomenutelný hudební zážitek. Je to způsobeno hlubokým společným bluesovým cítěním, odvázanými improvizacemi v rámci pevných forem – “grooves”, respektem a pokorou k hudbě a v neposlední řadě neustálou komunikací celé kapely.

Spolupráce varhaníka Jana Kořínka a pianisty NajPonka začala před deseti lety na mezinárodním jazzovém festivalu v rumunském Sibiu, kdy se oba interpreti poprvé sešli na stejném pódiu. Od té doby spolu příležitostně vystupují, v poslední době častěji ve funk-soul-jazzovém seskupení GrooveKeepers spolu s britským saxofonistou Osianem Robertsem a bubeníkem Tomášem Vokurkou. Kořínek i Najponk patří mezi přední české jazzové hudebníky, posledně jmenovaný získal za své nejnovější album cenu Anděl 2011.

www.najponk.com


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.