fb fb tw tw yt yt mail mail

O festivalu

Mladí Ladí Jazz je mezinárodní jazzový festival, jenž navazuje na tradici jazzové hudby v českém prostředí a snaží se ji obnovit jako běžnou složku kulturního života české společnosti.

Primárním cílem festivalu je navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Jedním ze základních problémů, proč mladí lidé neposlouchají pravidelně jazz, je cenová politika klubů, které jsou primárně zaměřeny na turistickou klientelu. Cena vstupného i nápojů se pak dalece pohybuje za finančními možnostmi studentů.

Mladí Ladí Jazz též nabourává často existující stereotyp, kdy je jazz vnímán jako příliš složitá hudba, které mladí lidé z větší části nerozumí a je jim vzdálená. Naopak, festival chce tuto hudbu ukázat v celé její pestrosti a kráse.

Oba tyto trendy dle našeho názoru ochuzují pražskou hudební scénu a vedou k tomu, že interpreti ztrácejí kontakt s domácím publikem a zejména právě s mladou generací, což ve výsledku poškozuje i interprety samotné.

Důležitým aspektem projektu je též podpora mladých interpretů, kteří jsou cíleně zařazováni na program festivalu. To jim umožňuje se prezentovat před širokou veřejností a zároveň seznámit české publikum s kvalitní a nápaditou hudbou jakou jazz je, za pomocí jejich inovativního přístupu. Základním stavebním kamenem podpory rozvoje mladých talentů je pak soutěž JazzFruit Mladí Ladí Jazz, jejímž cílem je finančně podpořit nahrání debutového alba vítězovi soutěže.

Mladí Ladí Jazz je tedy nejen hudebním festivalem, ale též iniciativou, která má za cíl podporu jazzu v České republice. Snažíme se zapojit co největší spektrum kreativních mladých lidí na tomto projektu a učinit z Mladí Ladí Jazz snahu bytostně vlastní celé komunitě. Jakoukoli podporu příznivců jazzové hudby či prostých nadšenců pro dobrou věc více než vítáme!

 

Press

Rádi vám poskytneme veškeré informace, zašleme kvalitní fotky, videa a další materiály či zprostředkujeme rozhovory s vystupujícími umělci. Akreditace vyřizujeme na základě e-mailové či telefonické žádosti.

 

Aktuální tiskové zprávy, fotky a další informace ke stažení zde:
Mladí Ladí Jazz 2017 PRESSKIT

 

Kontakt pro média:

Eliška Míkovcová
eliska.mikovcova@piaristi.cz

+ 420 606 774 435

 

 

mljabout

PARTNEŘI
Zobrazit všechny...
© Mladí Ladí Jazz. Follow us: facebook, twitter, youtube
Vytvořili Webisti LP 2016