F*ckin’ Friday
12.03.2021

F*ckin’ Friday

Před víc než rokem došlo k prvnímu plošnému omezení kulturních akcí. Většina kapel si od té doby zahrála leda tak ve zkušebně a krom krátkého projasnění situace v létě nezbylo promotérům nic jiného, než se přesunout do online prostředí.

Nezávislí hudebníci potřebují podporu a možnost vystupovat a my pro udržení příčetnosti potřebujeme dobrou hudbu. A tak jsme přišli se sérií koncertů F*ckin’ Friday. Každý pátek v 21.00 vystoupí jeden interpret z české nezávislé scény, který neurazí ani ty nejzarytější jazzmany. Vyhledávali jsme umělce hrající inteligentní pop a nemainstreamovou elektroniku a kteří přistupují k hudbě nově a neotřele. Pravidelně je svým setem doplní i jeden DJ a to vše z parádního prostředí klubu Swim. 

Na prvním večeru, který proběhl 12. března, vystoupily zpěvačka Terra, objev Startéru 2020 Radia Wave a Tasya, DJka známá z řady pražských parties. Přihlásili jsme se tak ke kampani #womentothefore od European Jazz Network, která podporuje vyšší zastoupení žen v hudebním sektoru.

19. března se mohou všichni, jimž chybí pravidelný kontakt s klubovou scénou, těšit na snovou pouť po zákoutích syntetizátorové a taneční hudby v podání Himalayan Dalai Lama a DJku Barboru z kolektivu Tetris

26. března se představí multiinstrumentalista a producent Prokop Korb alias Badfocus, který se v současné době soustředí na svůj sólový projekt kombinující elektroniku se zpěvem a hrou na kytaru a klavír. Večer zakončí brněnský holič, skromný talentovaný producent nezaměnitelné elektronické hudby a trumpetista Tom Holič s bubeníkem ŠoHigh (Ghost of You).

2. dubna nabídne F*ckin‘ Friday setkání s těžce škatulkovatelnou a stále překvapující Viah, mixující to dobré z mainstreamové hudby s něžným a tklivým elektropopem. Po ní zahraje DJ Kewu, mixující rytmy Latinské Ameriky a tribální puls jižní Afriky s nadčasovým popem, rapem a R&B.

9. dubna pak vystoupí MC, beatboxer a hráč na klávesové nástroje Jen Hovorka s žádaným jazzovým, bubeníkem Markem Urbánkem. Poslední z večerů zakončí svým DJ setem Štěpánka Sigmundová pod nicknamem Step by Step

Program je podpořen z dotace MHMP v rámci projektu “Nerudný fest kontinuální činnost 2021 – 2022” ve výši 2.700.000,-

Mediálním partnerem je Radio 1.

CHCI NA F*CKIN’ FRIDAY!

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2024engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.