Už ses vydal na Hudební cestu světem?
26.01.2021

Už ses vydal na Hudební cestu světem?

S Oranem Etkinem a Martou Kloučkovou tě vezmeme do Afriky, USA i na Balkán.

Začátkem listopadu jsme ti slíbili, že o Orana Etkina nepřijdeš přestože živé koncerty jsou zakázané. A jak jsme slíbili, tak jsme udělali!. S horou respirátorů, dezinfekcí a COVID testů jsme se zavřeli do ateliéru kreativního studia bao-bab a opustili ho až po natočení 9 dílů Mladí ladí dětem: Hudební cesta světem -unikátní série výukových pořadů pro děti. Všechna videa už jsou venku,reakce od dětí i rodičů výhradně pozitivní a prodej hudebních nástrojů v České republice určitě prudce vzrostl. (na nabídku spolupráce od hudebnin stále čekáme).

Místo obvyklých 50 minut interaktivního workshopu teď do rodiny dostaneš celkem 166 minut a 36 sekund stopáže s Oranem a mnoha jeho zajímavými hosty. Nejen, že si zazpíváš skvělé písničky z celého světa, “budeš si hrát a tancovat”, dozvíš se, kdo je královna romské hudby a nebo jaké ovoce má nejraději jazzman Herbie Hancock, ale také se seznámíš se základními termíny z hudební nauky. A pak se taky trochu naučíš hrát na klavír, saxofon, balafon, balalajku a další hudební nástroje!

Oran Etkin a Marta Kloučková si na natáčení k sobě pozvali ty nejpovolanější hudebníky: kontrabasistu Pavla Husu, perkusistu Papise Nyasse a akordeonistu Michala Marcina. Takže už ti je asi jasné, že žádná nuda to nebude.  

Z natočených videí vycházíme taky při vyučování prezenčních i distančních hodin hudební výchovy. Víš o druhácích, kteří by se rádi stali perkusisty nebo o třeťácích, kterým chybí hudebka? Dej nám vědět na klara.brenova@nerudnyfest.cz a my se zkusíme s tvojí školou domluvit.

A nakonec otázka do kvízu: jaké zvíře máš pod postelí ty?

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2024engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.