Mladí ladí dětem: Hudební cesta světem
03.11.2020

Mladí ladí dětem: Hudební cesta světem

Živého koncertu Orana Etkina se sice letos bohužel nedočkáš, přesto jsme se rozhodli Orana do Prahy přivést a natočit s ním online výukový seriál pro děti. Hudební výchova na školách je totiž, podle nás, mnohy zastaralá a u mnoha dětí vytváří spíš nechuť než zájem o hudbu. V době online výuky se navíc kreativní výchovy nevyučují a to přestože je kreativní vzdělávání pro vývoj dítěte a jeho psychickou pohodu velmi důležité.

S Oranem proto natočíme devítidílný seriál pro děti od 3 do 10 let, ve kterém se společně s dětmi vydáme na cestu za poznáním jiných kultur, zahrajeme si na všemožné hudební nástroje a hravou a interaktivní formou děti naučíme základům hudební teorie.

K výuce hudby budeme používat Oranovu vlastní techniku zvanou Timbalooloo, která je (na rozdíl od hudební výuky v běžných školách) postavena na hravosti, příbězích, emocích a přirozeném seznamování se s hudbou a rytmem. Hudba je totiž stejně přirozená jako jazyk a děti si tak, díky této metodě, hravě osvojují základy hudební teorii i praxi.

Natočit kvalitně a zábavně 9 dílů hudebního pořadu pro děti, který zároveň předá kýžené znalosti, s sebou nese nemalé náklady. Takže pokud máš možnost nám přispět nějakou kačku a pomoct nám zrealizovat natáčení, pomůžeš dětem v ČR ke kvalitnější a zábavnější výchově základů hudby. Díky spolupráci s neziskovkami jakými jsou například Člověk v Tísni, IQ Roms servid nebo Centrum Kamarád a vybranými školami jsme také schopni Timbalooloo dostat ke všem dětem nezávisle na jejich sociálním a ekonomickém statusu.

Hudba je totiž univerzálním jazykem světa. Ukažme ji našim dětem a vezměme je do světa, kde jsme si všichni rovni.

Přispět můžeš na Donio.cz

Foto: Ondřej Ždichynec

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2024engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.