Vyhlašujeme speciální edici soutěže Jazzfruit
08.04.2020

Vyhlašujeme speciální edici soutěže Jazzfruit

Soutěž Jazzfruit už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných stylů a žánrů. Jedenáctý ročník soutěže v reakci na současnou situaci nabízí nový rozměr v podobě otevřené výzvy pro mladé hudební projekty.

V prvním kole vybere odborná porota, v jejímž čele zasednou Lenka Dusilová a Matěj Ruppert, osm nejlepších projektů, se kterými natočíme profesionální propagační videa, která budou nahrazovat jejich živá vystoupení.

V druhém kole na základě těchto videí rozhodne odborná porota společně s fanoušky o postupu do semifinále. Semifinálová i finálová kola proběhnou jako živé streamy, kde vždy vystoupí dvojice kapel proti sobě.

Online přenosy doplní battly sólových hudebníků, kteří se utkají o ceny z Kytary.cz. Hlasování fanoušků bude probíhat na Facebooku Mladí ladí jazz.

Chceme teď hlavně podpořit muzikanty v současné nelehké situaci a zároveň přinést takový formát soutěže, aby byl atraktivní i pro diváky, kteří budou moci hlasovat online.

„Letos posunujeme věkovou hranici muzikantů účinkujících na 35 let, myslíme si totiž, že mládí ve třiceti ještě nekončí,” říká za organizátory s úsměvem Jan Gregar s odkazem na věkovou hranici z minulých let, a dodává: „Nově také spolupracujeme s Českými centry. Jednou z hlavních cen je Cena Českých center, které poskytnou rezidenční pobyt v Paříži a zajištění dvou dalších zahraničních koncertů.” Výherce druhého místa získá hodnotné ceny od Kytary.cz.

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna. Na rozdíl od předchozích let se do soutěže mohou přihlásit i kapely, které v předchozích ročnících Jazzfruit vyhrály. Přihlaste se na www.mladiladijazz.cz/jazzfruit.

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.