Andrea Hermenau Quartet (DE) + Juraj Griglák (SK) + Mocca Malacco

Andrea Hermenau Quartet (DE) + Juraj Griglák (SK) + Mocca Malacco

Čt 04. 04.

20:00
Jazzdock

ANDREA HERMENAU QUARTET

Andrea Hermenau je německá pianistka, skladatelka a zpěvačka, jedna z mladých nadějí německého jazzu. Andrea přiveze současný německý jazz a na festivalu Mladí Ladí Jazz vystoupí exkluzivně s programem nazvaným Poetic Jazz. Typickým znakem projektu je velmi jemný Andrein hlas, který je jasný a lyrický, avšak zároveň svým zabarvením hřejivý.

Hudebně se kvartet pohybuje mezi intimními a lyrickými pasážemi, ve kterých vyniká Andrein hlas, až k minimalismu, a cestou zpět přes nadšené a divoké vyjádření jejich mladistvého nadšení a elánu. Ve svých kompozicích Hermenau ukazuje precizně vypracovaný, ale stále hravý přístup k jazzu, jako ho ona vnímá. Plné melodie a nádech poetična dávají jejímu tělesu hloubavý podtext.

 

 

 

JURAJ GRIGLAK & COMPANY FEATURING POOGIE BELL

Juraj Griglak pochází z velké hudební rodiny, což je znát nejen na jeho talentu. Významný slovenský baskytarista je obklopen vynikajícími muzikanty. Jejich hudební projev je plný energie, instrumentální hravosti a groovových rytmů. Griglak & Company hraje zejména vlastní tvorbu z pera Griglaka a Eugena Vizvaryho, doplněné o převzaté věci ve stylu fusion, funk, jazz.

Griglak je celosvětově uznávaným jazzmanem. Památné je jeho společný jam se Stanley Clarkem v roce 1985. Jeho skladba Codfish vyšla na nosiči známého hudebního časopisu Bassics, stejně jako skladby takových hvězd jakými jsou Marcus Miller, Matthew Garrison či Ray Brown. Griglák se věnuje rovněž vážné hudbě, od roku 1991 je členem Slovenské filharmonie. Byl vyhlášen jazzmanem roku Slovenské republiky 1994.

Slovenský baskytarista přiveze do Prahy svůj groovový „nářez“. Parádní funky, groovové rytmy, sólové pasáže basy. Tento styl ještě podpoří speciální host kapely, světový bubeník Poogie Bell, mimo jiné bubeník Marcuse Millera.

Griglak se svojí společností zahájí festival Mladí Ladí Jazz na závěr svého evropského turné.

 

 

 

MOCCA MALACCO

Mocca Malacco je kvintet hrající moderní instrumentální jazz, skladby vlastní tvorby, lichých taktů, podmanivých harmonií, hlubokých myšlenek a absurdních názvů. Mocca Malacco je neotřelý mladý kvintet, další zástupce mladé jazzové scény. Energie, skvělá souhra a neobvyklé instrumentace v kombinaci výborných muzikantů představuje skvělý mix. Výrazné postavy tohoto seskupení jsou zejména oba hráči na dechové nástroje – saxofonista Michal Wroblewski a trombonista Štěpán Janoušek.

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.