BIGYUKI (USA) + Bert & Friends (CZ)

BIGYUKI (USA) + Bert & Friends (CZ)

lístky
Ne 02. 04.

19:30
Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha 3

 

Japonský černokněžník, jehož receptem na magický hudební elixír jsou precizně kombinované dávky jazzu, hiphopu, soulu, rocku i klasické hudby, to je Yuki Hirano, alias BigYuki. Nekonečné virtuózní hudební krajiny, které tato vycházející jazzová extratřída komponuje, tepou silným vlivem elektronické mixáže prosycené groovem a rytmickým beatem. Kam jinam než do Prahy, někdejší metropole světové alchymie, by tak měl zavítat tento klavírní alchymista trvale usazený v New Yorku zavítat. BigYuki, jehož explozivní představení si nic nezadají s laboratořemi na výrobu střelného prachu, rozbalí svojí laboratoř na strhující zážitek v České republice vůbec poprvé.

BigYuki vydal své debutové album Greek Fire v říjnu 2015. Hudební doprovod mu na nahrávkách dělá bubeník Justin Tyson, spolupracující například s Robertem Glasperem či Esperanzou Spalding, na kytaru ho pak doprovází Randy Runyon. Yuki Hirano svým experimentálním přístupem k hudbě a bezprecedentním zvukem doposud přilákal ke spolupráci hvězdy black music, jakými jsou například hiphopový producent Talib Kweli, jazzový saxofonista Marcus Strickland, rapper Q-Tip, či držitel ceny Grammy, zpěvák Bilal.
https://www.instagram.com/bigyuki/

https://www.facebook.com/BIGYUKI

 

Bert & Friends

Nejslavnější kapela z období 2050, která se vrátí v čase, aby zahrála své největší hity z roku 2049. Tato dvorní kapela prezidenta světa Billa Bextona je držitelem ocenění za osvícení všech hudebních žánrů, včetně future bleebopu. Stvůrcem je Albert Romanutti, zpěvák, klávesista, hitmaker a blízký přítel Billa Brixtena, jemuž je v šíření jeho filosofie nápomocná disco kapela. V recenzích se o jejich hudbě píše jako o nemožné na ni napsat jakoukoliv recenzi. Ti, kteří si troufli, psali o neuchopitelné kráse a záhy zmizeli.

 

Čtyřčlenná skupina Bert & Friends se dala dohromady teprve nedávno na Pražské konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Bláznivě adoruje nekonečné možnosti hudebního vyjádření, díky čemuž vytváří neopakovatelně barevný, rozmanitý a originální hudební tvar, který na hudební scéně nemá obdoby. Z jejich produkce by se každopádně daly vydestilovat prvky jazzu, rocku, vážné hudby a popu.

 

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (DO 26 / NAD 26 LET): 280,- KČ / 480,- KČ

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.