Bill Laurance (UK) + Zabelov Group (CZ)

Bill Laurance (UK) + Zabelov Group (CZ)

lístky
So 08. 04.

20:00
MeetFactory, Ke sklárně 3213/15, Praha 5

Vůbec poprvé se v Čechách představí se svým sólovým projektem trojnásobný držitel ceny Grammy, anglický klavírista a zakládající člen oceňovavého brooklynského jazzového kolektivu Snarky Puppy, Bill Laurance. Bill Laurance ve své ničím neomezené kreativitě razí cross-žánrovou jazzovou tvorbu, která si vypůjčuje tu z elektronické hudby, tu z funku, jindy zase z klasických klavírních aranžmá. Je zbytečné přemýšlet, jestli je jeho hudba soulovou zpovědí, progresivním rockem, ambientní koláží nebo vizuálně evokativním soundtrackem. Bill Laurance taví žánry umně a libovolně a odlévá z nich melodie natolik nakažlivé, že o charakteru hudby, která se dostává pod kůži, nemá ve výsledku cenu polemizovat.

Jako klavírista, skladatel, aranžér a producent spolupracoval Bill Laurance například s Bobbym McFerrinem, trip-hopovým triem Morcheeba, saxofonistou Chrisem Potterem, či kytaristou Lionelem Louekem. Od roku 2014, kdy vydal své první sólové album, má na svém kontě již tři desky. Na té poslední s názvem Aftersun vydané loni na jaře s ním spolupracovali i parťáci ze Snarky Puppy, basový kytarista Michael League a bubeník Robert „Sput“ Searight.

http://groundupmusic.net/artists/billlaurance/

 

Zabelov Group

Hudba dvou forem, dialog ostrý jak apeninské slunce. Jednou dramaticky strhující, jindy intimně meditativní, vždy však protkaný atmosférou, která by se dala ždímat. Projekt běloruského akordeonisty Romana Zabelova a bubeníka Jana Šikla vystupuje ze zaběhlých jazzových kolejí a v širokém, často spíše alternativním pojetí demonstruje, co všechno se do jazzu vejde. Ve své cinematické hudbě si tak za pomocí groovu, samplů, efektů a lámaných beatů prošlapává cestu do oblastí ambientu, minimalismu a nu-jazzu.  

Zabelov Group je projekt spolužáků z Pražské konzervatoře, který byl v roce 2014 v přehledu kritiků označen za jeden z objevů alternativní scény. Na svém kontě mají dvě EP, 40 000 km a Secret Session. Zabelov Group si stihla vystřihnout roli předkapely skotských Hidden Orchestra. Často však také doprovází i scénické projekty či prostřednictvím spolupráce s Orchestrem Berg experimentuje s vlastním přesahem do soudobé vážné hudby.

 

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (DO 26 / NAD 26 LET): 400,- KČ / 650,- KČ

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.