James Holden{UK} & Wacław Zimpel{PL}

James HoldenUK & Wacław ZimpelPL

lístky
Ne 05. 04.

19:30
Palác Akropolis
Praha

Support: Himalayan Dalai Lama

James Holden a Wacław Zimpel se potkali v létě roku 2018 v jednom londýnském studiu, aby tam spolu prožili několik neopakovatelných improvizačních setů. Jaký parády vznikly, uslyšíte živě již 5. dubna v Paláci Akropolis.

My už ty parády slyšeli díky tajnému playlistu na SoundCloudu a nemůžeme se dočkat živého provedení. Hoši prý ve studiu byli jako v transu a vytvořili spolu jeden track denně. Výsledek zní jako lyrické rozhovory mezi alt klarinetem a modulárními syntezátory, které jsou naprosto ponořené do přítomného okamžiku.

Nyní duo Holden & Zimpel představí svou lásku ke všemu hypnotickému živě i v Praze. Nový materiál by pak měl být venku k poslechu v první části tohoto roku.

James Holden

James Holden je hudební vizionář, absolvent matematiky na prestižní univerzitě v Oxfordu a zakladatel labelu Border Community (např. Leafcutter John, Luke Abbott, Nathan Fake).

Už před mnoha lety se zamyslel, co je v EDM důležité, aby se vydal opačnou a totálně svébytnou cestou dle hesla DIY aneb „udělej si sám“. Rád pracuje s vlastnoručně sestavenými analogovými generátory a nic od něj rozhodně nezní konvenčně.

Wacław Zimpel

Wacław Zimpel je v Česku dobře známý polský klarinetista, věnuje se především freejazzové improvizaci. Je to jeden z největších talentů, který se v Polsku v tomto tisíciletí objevil. Je držitelem prestižních polských cen Paszport Polityki a také City of Poznań Artist Prize.

Wacław Zimpel vydává své nové album Massive Oscillations už 31. ledna. Pomáhal mu s ním i James Hoden, který se ujal mixu. Poslechni si aktuální singl Sine Tapes.

Himalayan Dalai Lama

Analogový synťáky, bicí automaty a jejich splynutí s moderními technologiemi i živými nástroji. To jsou Himalayan Dalai Lama. Je to taková poezie beze slov, zato s euforickými beaty a zasněnou atmosférou, která naživo mění publikum v jeden spokojený tančící organismus. Na scéně působí už od roku 2014 a na konci toho minulého vydali nové EP “Hyper Real”. Nahrávka vznikala mezi Brnem a Prahou a je odrazem společnosti, která obrací zrak i sluch k online světu. Hostují na ní Terezie Vodička Kovalová a Lenka Dusilová.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.