JAZZBIT 02/13

JAZZBIT 02/13

Pá 15. 02.

21:00
Jazztime

A jsme tu zas! Únorový Jazzbit zabrousí mimo jiné do balkánských vod v podání kapely JazzBalk a bude mít vskutku mezinárodní rozměr (6 národností se potká na jednom podiu). Druhá polovina večera bude věnována uskupení Pouliční směs, která ze svých tradičních exteriérů po dlouhé pauze přesídlí také jednou do klubu. Charakteristika večera: Jazz, Balkán, zábava. Jedna rada na závěr, neměli byste si nechat koncert ujít!
Program:
JAZZBALK (BUL/AZ/SK/ČR)
http://www.facebook.com/JazzBalk

aneb balkánská muzika v jazzových aranžích mezinárodního rozměru! Kapelu vznikla na jaře roku 2012 na půdě „ježkárny“ pod vedením Petry Kotvové.Fronmtenkou je zpěvačka Tanita Yankova původem z Bulharska, druhý vokál a zároveň perkuse zajišťuje Mikhail Pashayev z Azerbajdžánu.JazzBalk se pouští do vod české scéně zatím poměrně neznámých: tradičním lidovým písním z Bosny, Bulharska, Makedonie aj. dává novou podobu pomocí jazzových a moderních aranží. Užívá si liché rytmy a groovy a poslední dobou stále více otevřené free plochy a prostor pro efekty. Některé songy nezapřou lásku členů k drum´n´bassu, dubstepu, nebo modernímu jazzu.

Obsazení: Tanita Yankova (zpěv), Mikhail Pashayev (perkuse), Ivan Kartáč (kytara), Miloš Klápště (kontrabas), Petra Kotvová (piano), Jan Chalupa (bicí)
POULIČNÍ SMĚS

aneb Streetfusionjazz (když nevíš co je to za styl, dej tam jazz … a je to) Název kapely odráží jejich projev – většinou pouliční hráči využívají možnosti hrát v pražských ulicích, nejčastěji je potkáte u Jindřišské věže, kde svou hudbou oslovují stovky lidí, kteří se tlačí, aby na ně alespoň viděli. Tvorbu kapely tvoří převážně standardy a klasiky, které se však vyznačují originálním zpracováním a úžasnou hudebností. Vše podtrhuje sametový hlas zpěvačky Annamárii. Zajímavostí je, že trumpetista Jakub je žákem Laca Décziho a občasně s ním koncertuje.

Obsazení: Pavel (guit., voc.), Annamária (voc.),????? (voc.), Jakub (trumpet), Karel (clarinet), Hanka (drum), Pavel (contrabass)
Vstup 50/100czk (do/nad 30let)
www.jazzbit.cz
www.jazztime.cz
www.mladiladijazz.cz

Facebook událost


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.