JAZZBIT 10.12.2010 – Předvánoční speciál!

JAZZBIT 10.12.2010 – Předvánoční speciál!

Pá 10. 12.

Jazztime

Konec roku je za dveřmi a s ním i poslední letošní akce z kuchyně MLADÍ LADÍ JAZZ. Předvánoční JAZZBIT představí mladou klatovsko-pražskou kapelu Císař Band a mistra saxofonu Ondřeje Štveráčka se svým triem.

Dejte sbohem předvánočnímu shonu a přijďte si ukrojit pořádnou porci z propečeného jazzového kapra!

 

CÍSAŘ BAND
http://www.cisarband.cz/

V čele jazz-bluesového kvartetu vynikajících mladých muzikantů, stojí charismatický zpěvák a kontrabasista Jan Císař. Z počátku u něj vítězila rocková muzika a hrál mnoho let jako basový kytarista v různých kapelách. Jeho zájem o blues roznítil poslech desek Petera Greena, Johny Wintera a jiných R&B hudebníků. Tehdy se Jan rozhodl hrát téměř výhradně na kontrabas. Se svým spoluhráčem vystupoval několik let jako bluesové duo a ve trojici The Riverside band se kterou procestoval Evropu. Jeho skvělé swingování promění jakoukoliv kapelu v bluesový kotel plný páry.

 

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK TRIO
http://www.myspace.com/ondrejstveracekband

Talentovaný saxofonista Ondřej Štveráček patří už celé desetiletí k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku. Je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma, pravidelně spolupracuje s Radovanem Tariškou, Ryanem Carniauxem a dalšími výraznými hráči pohybujícími se ve středoevropském regionu. Vedle aktivit sidemana však pilně rozvíjí svůj vlastní systém hry na saxofon nepřehlédnutelně inspirovaný jazzovou tradicí. Na svoje srovnávání s Johnem Coltranem je Štveráček možná už alergický, nicméně se mu nemůže vyhnout. Coltranův koncept tzv. Sheets of Sound prosakuje Štveráčkovým frázováním a jeho tónový témbr se bez pochyb inspiruje u stejného zdroje. Ondřej Štveráček má s jazzovou legendou společné i dokonale zvládnuté jazzové řemeslo, nepřekvapí ho jakékoliv, byť i krkolomně uspěchané tempo, vypořádá se s libovolně komplikovanou harmonií či metrem. V posledních letech se ovšem ve Štveráčkově hře neodbytně dere na povrch jeho vlastní hudebnická osobnost, z čehož těží jak on sám, tak jeho posluchači. S vlastní kapelou aktuálně vydal nové album a obráží všechny důležité jazzové destinace střední Evropy.

více info na Facebook události


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.