JAZZBIT na pomezí klasiky a jazzu

JAZZBIT na pomezí klasiky a jazzu

Pá 17. 02.

Jazztime

Na úvod se můžete těšit na křest nového alba pianistky Lucie Kaucké, klasicko-jazzový kvartet pod taktovkou Michala Worka a nakonec se vyřádit na jamsession! 17.2. na shledanou v JazzTime! 🙂

 

Lucie Kaucká – křest alba / classical music
http://johnart.linnetdesign.cz/new2/musicart-interpret.php?id=7

Tato přední česká pianistka se narodila 31. března 1978 v Kraslicích. Její profesní, umělecké vzdělání je bohaté. Studovala na teplické konzervatoři a na konzervatoři v Pardubicích, kde v roce 1999 absolvovala obor hra na klavír (ve třídě MgA. Martina Hršela). V roce 2003 úspěšně završila magisterské studium na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, obor muzikologie. Na Katedře muzikologie působila dále poté několik let jako asistentka – vyučovala hru na klavír a hudební teorii. Ve hře na klavír intenzivně pokračovala i během studií na FF UP. Pět let byla soukromou žačkou Prof. Jiřího Skovajsy (JAMU Brno), u něhož získala jak cenné zkušenosti v oblasti sólové interpretace, tak klavírní spolupráce. Zúčastnila se několika mezinárodních klavírních kurzů (Vídeň, Berlín), dokonce sama vedla klavírní oddělení na mezinárodním hudebním táboře Czech Music Camp for Youth (zaměření na klavírní souhru). Více na http://johnart.linnetdesign.cz/new2/musicart-interpret.php?id=7.

 

Michal Worek Quartet / jazz-classical music
http://bandzone.cz/michalworek

Michal Worek Quartet vznikl v září 2010 na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Od začátku se zaměřuje na autorskou tvorbu především z pera klavíristy a skladatele Michala Worka, kterého později při tvorbě repertoáru doplnila i basistka Hana Vedralová. Stylově vychází Michal Worek Quartet z moderního jazzu, ovšem tvorba je z velké části ovlivněná vážnou hudbou. V některých kompozicích jsou znát i vlivy popu či rocku. Formaci tvoří mimo Michala Worka a Hany Vedralové kytarista Ivan Kartáč a bubeník Michael Nosek. Všichni jsou studenty Konzervatoře Jaroslava Ježka a bubeník Michael Nosek je rovněž studentem bicích nástrojů na brněnské JAMU.

 

Po vystoupení obou seskupení jsme připravili JAMSESSION, nástroje sebou!

 

Vstup 50/100Kč (do/nad 30let)
FOR ENGLISH PRESS ONE! (http://translate.google.com/?hl=cs&tab=wT) Vstup: 50/100,- Kč (do/nad 30 let)

Facebook události


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.