Madison McFerrin{US} SOLD OUT

Madison McFerrinUS SOLD OUT

lístky
St 13. 10.

20:00
Jazz Dock
Praha

Support: Kristina Mihalova & Jakub Sedivy

POZOR! Koncert přesunut na nové datum – 13. 10. 2021! Vstupenky z GoOutu zůstávají v platnosti.

Madison McFerrin je nezávislá zpěvačka a skladatelka žijící v newyorském Brooklynu. Na začátku prosince vydala své nové, povedené EP s názvem You + I, které produkoval její starší bratr Taylor McFerrin. Jejich otec, slavný zpěvák Bobby McFerrin, má být na co pyšný!

Don’t Worry, Be Happy má přímo v DNA

Její hudba se dá popsat jako soulappella (soul + a cappella) nebo jako soul budoucnosti. Svou roli v tom zřejmě hraje DNA, pochází totiž z pozoruhodné hudební rodiny.

Madison McFerrin se narodila v roce 1991 a je dcerou zpěváka Bobbyho McFerrina, autora masivního hitu Don’t Worry, Be Happy a desetinásobného držitele ceny Grammy. Její dědeček Robert McFerrin Sr. byl zase prvním černochem, který vystoupil v Metropolitní opeře v New Yorku.

Ona sama je absolventkou věhlasné bostonské Berklee College of Music, té nejprestižnější a také největší jazzové školy na světě. Že bude zpěvačkou se prý rozhodla už ve svých 5 letech. Doma každý den zněla hudba umělců, jako jsou Stevie Wonder, James Brown, Aretha Franklin, The Beatles, Eryka Baddu nebo Hiatus Kaiyote. Když jí ale bylo kolem 11 let, měla stejně nejradši čistokrevný pop Britney Spears a ‘N Sync.

Make A Cappella Great Again

Své první EP s názvem Finding Foundations: Vol. I vydala v prosinci roku 2016. Právě na něm světu představila své osobité pojetí žánrů a cappella a soul. Hned její první sólo show byla vyprodaná a v New York Times o Madison napsali, že naprosto nádherně pracuje se svým hlasem.

V roce 2018 pak vydala druhé EP s názvem Finding Foundations: Vol. II a magazín Pitchfork jí věnoval rovnou celý profil s titulkem “Madison McFerrin is making a cappella cool again”.

Madison si na pódiu vystačí sama

Nyní se už nacházíme tady a teď a Madison McFerrin má venku své nové, plně produkované EP s názvem You + I. Jsou to její první skladby, které nejsou a cappella. Pracovala na nich se svým starším bratrem Taylorem McFerrinem, známým producentem, DJem a beatboxerem.

Je to pro ni důležitý osobní i umělecký vývoj. „Každý den se přibližuji k tomu, abych se stala sama sebou. Krásná věc na tom, být umělec, je, že se můžete vždy změnit,“ říká k tomu sama Madison.

Koncerty Madison McFerrin jsou pak neotřelá one-woman show. Na pódiu si vystačí jen se svým hlasem, pianem a looperem, pomocí kterého si vytváří zvukové smyčky. Je tedy sama sobě vokalistkou, zpěvačkou i instrumentalistkou.

Snoop Dogg: „Wow, tohle je k*rva příšerný“

Prvním singlem z nového EP je skladba TRY. Ta je reakcí na neskutečnou kritiku a lavinu nenávistných komentářů na internetu, kterou spustilo její podání národní hymny během kampaně Hillary Clintonové v roce 2016. Pohrdající vzkaz k jejímu výkonu si neodpustil ani Snoop Dogg, který se díky tomu dostal přímo na začátek videa k singlu TRY. Podívejte se sami.

Právě tato zkušenost přiměla Madison McFerrin začít nahrávat vlastní skladby a vystupovat. My musíme uznat jen to, že to svou hudbou vskutku natírá všem, nejen svým kritikům. Necháme se natřít společně 13. října 2021 v Jazz Docku.

Kristina Mihalova & Jakub Sedivy

Zpěvačka Kristina Mihalova a kytarista Jakub Sedivy patří mezi výrazné mladé osobnosti slovenské hudební scény. Každému, kdo měl to štěstí je vidět naživo, musí být jasné, že je čeká velká budoucnost.

Nedávno se usídlili v Bratislavě a společně tvoří intimní hudbu pro velká pódia. Na konci roku 2019 se dočkali hned dvou velkých úspěchů v průběhu několika dní – výhry v soutěži mladých talentů na Bratislavských jazzových dnech a koncertu v pozici předkapely jedné z největších hvězd na jazzové scéně, americké zpěvačky Dianne Reeves. Už dříve se představili i před jmény jako Stanley Clarke nebo Candy Dulfer.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.