Max Vandervost (BE) + Fanfán Tulipán (CZ)

Max Vandervost (BE) + Fanfán Tulipán (CZ)

lístky
St 26. 04.

20:00
Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5

Nejen neotřelý hudebník a skladatel, ale především naprosto ojedinělý hudební vynálezce.  To je vizitka belgického inovátora Maxe Vandervorsta, jehož produkce uhrane každého, kdo si myslí, že se řídítka nedají použít jako flétna a konzerva místo kytary. Už téměř třicet let přináší tento geniální kutil do hudebního světa neopakovatelné zážitky díky koncertům, kde hraje na „hudební nástroje“ – od židle, přes zahradní konvici, PET lahve až po kamení. Vandervorstova představení nejsou pouhou muzikou či koncertem, jsou hlavně uhrančivou hrou s neomezenou myšlenkou, jež je schopna přetvořit cokoliv neživého a mlčenlivého v předmět melodií, tónů a rytmů.   

Značnému úspěchu se v minulosti těšil například Koncert pro dvě kola, Papírový orchestr či Symfonie opuštěných předmětů. Hned dvojitý nekonvenční hudební temperament však čeká Prahu, neboť po boku Maxe Vandervorsta vystoupí i klavírista Marc Hérouet. Nicméně Max není pouze fenoménem v oblasti interpretace. Je rovněž spisovatelem, univerzitním kantorem a sám vede po celém světě hudební workshopy. O to větší senzací je, že své workshopy letos uspořádá i po městech České republiky, a to jak pro školy a školky v rámci projektu Mladí Ladí Dětem, tak pro veřejnost.

https://www.maxvandervorst.be/en/

 

Fanfán Tulipán

Jazz? Pro někoho nepochopitelné mysterium, pro jiného brnkačka. Respektive hračka. Aneb hudba se nemusí pouze hrát, hrát se může i s hudbou. Takzvaný kinder-jazz, v němž se mísí tvůrčí originalita, dynamický jazz a hudební hravost, dělá z ansámblu Fanfán Tulipán ojedinělost na české jazzové scéně. Jeho hudebním specifikem je využití žoviální melodiky Hammond, kterou doplňuje estonská citara, xylofon, kannel či husí krk. Fanfán Tulipán už dlouhá léta ve své jevištní show dokazuje, jak chytlavé je, když se kumšt hudební rovnováhy mezi hravostí a profesionální virtuozitou zvládne na jedničku.

Kapela vznikla v roce 2009, přičemž hned v dubnu 2010 Fanfán Tulipán zvítězil ve finále soutěže o Cenu Metropolitní Univerzity v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz, díky čemuž vydala svou debutovou desku Polyorama a ještě ten samý rok v listopadu vyhrál české kolo mezinárodní soutěže Jazz Prix. Díky své neotřelosti překračuje Fanfán Tulipán regionální hranice a je vyhledávaným artiklem zahraničních jazzových festivalů.

 

Lístky na sezení jsou k dispozici na adrese https://www.jazzdock.cz/cs/program

 

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (DO 26 / NAD 26 LET): 250,- KČ / 400,- KČ

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.