Mladí ladí fest 2023: Alfa Mist, Kamaal Williams, MonoNeon, Yarah Bravo a další

Mladí ladí fest 2023: Alfa Mist, Kamaal Williams, MonoNeon, Yarah Bravo a další

lístky
So 28. 10.

16:00
Holešovická tržnice
Praha

JE TO TADY!

1 den, 2 stage, 9 shows, přes 12 hodin programu a ty!

Letních festivalů je spousta a mainstreamový hudby ještě víc. Proto jsme se rozhodli naše 15. narozeniny oslavit ve stylu a místo několika větších koncertů tě vzít na jeden velkej indoor festival.

Fresh interpreti z celýho světa, skvělý industriální prostory Holešovický tržnice, originální stage design, spousta drinků a podzimní datum, to všechno smíchaný v jeden skvělej festival. Proč? Protože to bude skvělý!

Jako první ochutnávku line-upu ti dáváme 3 potvrzený interprety a omezenej počet vstupenek za tu nejnižší cenu. Žádná Sofiina volba! Na tomhle můžeš jenom vydělat, protože další interpreti budou přibývat.

Alfa Mist (GB)

Alfa Mist začínal jako producent zaměřenej hlavně na hip-hop a grime. Postupně se ale začal sám učit na piano a pohltil ho svět jazzu a soundtracků k filmům. Z kombinace těchhle hudebních světů vznikl jeho originální zvuk, kterej spojuje melancholicky nadýchanej jazz s alternativním hip-hopem a soulem.

Od vydání svojí debutový desky Antiphon v roce 2017 se Alfa etabloval jako jeden z nejvýraznějších hudebních hlasů Velké Británie. Spolupracoval s muzikanty jako Tom Misch a Jordan Rakei, bubeník Richard Spaven, producent Lester Duval a zpěvačka Emmavie. Alfa nepasuje a asi ani nechce pasovat do konkrétního žánru, protože jeho hudba zahrnuje všechno od hip-hopovejch beatů po produkci pro umělce, jako je rapper Loyle Carner, skládání neoklasických děl pro London Contemporary Orchestra a předělávání skladeb od skladatele Ólafura Arnaldse.

V roce 2021 vydal svoje zatím poslední album Bring Backs a v současné době vede svůj vlastní label Sekito.

Kamaal Williams (GB)

Kamaal Williams je skvělej klávesista, DJ a producent z Londýna propojující jazz fusion a funk 70. let se současným hip-hopem a elektronikou. Znát ho můžeš třeba z kapely Yussef Kamaal, na Mladí ladí fest ale předvede svojí sólovou tvorbu z poslední desky Wu Hen, ale i z první desky The Return, která byla v roce 2018 nominovaná AIM Independent Music Awards na nezávislou desku roku.

MonoNeon (US)

Americkej baskytarista Dywane Thomas Jr. aka MonoNeon je nepřehlédnutelnej svojí výstřední image a nepřeslechnutelnou hudbou, pro kterou kritici vymysleli označení avant-funk. V říjnu se svým sólovým projektem konečně chystá do Prahy! Rodák z Memphisu a jeden z posledních spolupracovníků Prince má cenu Grammy za účast na albu King’s Disease rappera Nase a sám Flea z Red Hot Chili Peppers ho označil za nejlepšího z baskytaristů. Na jednom z jeho posledních singlů pojmenovaném Quilted! hostoval i král funku George Clinton. Před pár týdny se přihlásil se skvělym albem Jelly Belly Dirty Somebody. Tohle prostě potřebuješ vidět naživo!

Yarah Bravo (SE/DE)

RnB/hip hopová songwriterka a zpěvačka Yarah Bravo vyrůstala ve Švédsku jako dítě bojovníků za svobodu. Jakmile byla dost stará, přestěhovala se do NYC, pak do Londýna a nakonec do Berlína. Před svojí sólovou kariérou působila v projektu One Self u labelu Ninja Tune. Yarah spolupracovala a sdílela podium s interpretama jako jsou Talib Kweli, Manu Chao, Grand Master Flash, Mos Def, De La Soul a další. A jestli vám nestačí ani to, BBC o ní jednou napsalo, že z jejích úst by zněl hluboce a procítěně i nákupní seznam. 

ECHT! (BE)

Belgičani ECHT! maj všichni kořeny v jazzu a do svý hudby míchaj elektroniku a hip-hop. To všechno ale live za použití nástrojů a lidskýho elementu. ECHT! jsou známý svejma výbušnejma live shows, o čemž svědčí i to, že je naši dramaturgové na Mladí ladí fest bookli po tom, co je viděli hrát na showcasu Eurosonic.

Během roku 2020 získala kapela od Red Bull Elektropedia ocenění v soutěži “Fresh on the Scene” a postupně si buduje čím dál větší renomé po celý Evropě. Fun fact! Nikdo z kapely není původem z Bruselu. Baskytarista Federico Pecoraro pochází z Itálie, klávesista Dorian Dumont je z Francie a bubeník Martin Méreau a kytarista Florent Jeunieaux pocházejí z belgickýho Monsu. Zajímavý, ne?

Maria Chiara Argirò (IT/GB)

Maria Chiara Argirò vyrostla na hudbě Thelonious Monka, Milese Davise, Herbieho Hancocka a Björk, který dokonce předskakovala se svojí indie kapelou These New Puritans. Mariina sólová tvorba je křehkej svět tvořenej synťákama, samplama, zefektovaným hlasem a elektronickým rytmem. To nejde popsat… To musíš slyšet!

Metastavy (CZ)

Metastavy. To je, když mluví ten druhej. Ten hlas uvnitř. Poslouchat dál? Nebo ho umlčet? Jemný texty o normálních věcech, kde se i svetr může stát metaforou, podtržený basovou linkou, která se proplítá mezi bicíma. To celý zalitý tónama kláves a syntezátorem. Hravá kombinace neosoulu a lo-fi hip-hopu s popovym nádechem. Skupinu tvoří Anna Hokešová, Nodin Péči, Ashley Abrman a Marek Pach – čtyři lidi ze tří zemí, který se potkali v Praze a v původním uskupení s Ursulou Sereghy v roce 2019 vydali první album Až vyrostu, se kterým byli nominovaný na cenu Vinyla v kategorii Objev roku.

Tak co? Jdeš do toho, nebo pak budeš litovat, že jsi nekoupil/a levnější lístky?

28. 10. / Holešovická tržnice / Praha

Kamaal Williams, Yarah Bravo, Maria Chiara Argirò a spousta dalších!

VSTUPENKY ➜ https://goout.net/cs/mladi-ladi-fest-2023/szeryuu/

Akce se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy v rámci dotace na celoroční činnost organizace Nerudný fest, která pořádá festivaly Mladí ladí jazz, Praha žije hudbou, Koncert pro budoucnost a Student Fest, a to ve výši 3.500.000 Kč.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2023engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.