Mladí ladí jazz Open Air 2022

Mladí ladí jazz Open Air 2022

lístky
So 30. 04.

15:00
Karlovo náměstí
Praha

Největší pražský jazzový open air je tady!

A spolu s ním i jedna z prvních letošních hudebních akcí pod širým nebem a oslava Mezinárodního dne jazzu. Kde? No přece na Karláku!

Vstupné je dobrovolné, takže není co řešit! Stačí jen dorazit.

Už 30. dubna vás čeká pořádná dávka (nejen) jazzu! Na Karlově náměstí vystoupí afro-jazzoví Nubiyan Twist (UK), elektroničtí Hidden Orchestra (UK), Lenka Dusilová BAND, Martin Brunner Band a Originální pražský synkopický orchestr.

Nubiyan Twist (UK)

Projekt tvořený spojením společných sil virtuózních hráčů, zkušených producentů a skladatelů pod vedením multiinstrumentalisty a producenta Toma Excella. Kořeny v jazzu, hip-hopu, afrobeatu, latino, soulu, reggae a taneční hudbě a síla destičlenného big bandu!

To vše jsou Nubyian Twist, kteří za sebou kromě nového alba ​​Freedom Fables, MOBO Awards nominace na Jazz Act roku 2021 a live sessions s Gillesem Petersonem, Mary Ann Hobbs a Jamiem Cullumem na BBC Radio 2 mají i svůj britský televizní debut v talk show Later.. with Jools Holland.

Hidden Orchestra (UK)

Hidden Orchestra je “imaginární orchestr” tvořený skladatelem a producentem Joem Achesonem, žijícím v Brightonu. Spolupracoval i s českým producentem Floexem, který se 30. 4. stane speciálním hostem jejich pražského vystoupení.

Nahrávky Hidden Orchestra, které vychází z jazzu, elektroniky, vlivů vážné hudby, ale i hip hopu, zahrnují širokou škálu hostujících hudebníků z různých zemí, kteří své party nahrávají samostatně a nezávisle na sobě a poté je posílají Joeovi, který je ve svém studiu kompletuje, aby tak vytvořil již zmíněný “imaginární orchestr”.

Hudba tohoto uskupení je spojením temných orchestrálních textur s nahrávkami přírody, basy a všemožných vrstev bicích a perkusí, která tvoří svůj vlastní originální instrumentální svět, který vás pohltí. Hidden Orchestra mimo jiné stojí i za soundtrackem hry Creaks od světoznámého českého studia Amanita Design.

Lenka Dusilová BAND

Je jednou z předních tváří české alternativní scény a nebojí se proplouvat hudebním světem napříč žánry. Možná právě proto se její poslední album, za které dostala cenu Anděl v kategorii album roku, jmenuje Řeka.

Lenku Dusilovou zná v Čechách snad každý. 30. 4. se ale na Karlově náměstí představí tak, jak ji ještě neznáte.

Na Mladí ladí jazz Open Air 2022 totiž proběhne premiéra její nové kapely v all-star složení: Igor Ochepovsky, Ondřej Hauser (Prago Union), Michal “Kolouch“ Daněk (Michal Pavlíček, BSP), Jan Aleš (Ochepovsky, Ewa Farna, Klára Vytisková). Dokonalé spojení, které potěší nejednoho hudebního geeka!

Martin Brunner Band

Pianista a skladatel Martin Brunner je výraznou postavou českého jazzu. Asi neexistuje jazzový klub v Čechách, kde by Martin někdy nehrál, nebo alespoň nejamoval.

Jeho kapelu tvoří muzikanti, kteří patří ke známým osobnostem naší hudební scény. Na Open Airu kapela zahraje ve složení: Jan Jakubec (Ondřej Pivec), Jiří Šimek (Muff) a Roman Vícha (Muff, Ewa Farna). Repertoár kapely tvoří skladby Martina Brunnera, které jsou tvořeny zajímavými kompozicemi, tepou rytmickými groovy, ale zároveň dávají prostor improvizaci jeho spoluhráčů a každý z muzikantů se tak rovnocenně podílí na jejich výsledné podobě i celkovém zvuku kapely.

Nové album s názvem “Levels of Life” vyšlo v roce 2019 na renomovaném labelu Animal Music. I když hudba stále patří do kategorie jazz, přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, aniž by ztrácela cokoli ze své autentičnosti a progresivnosti.

Originální pražský synkopický orchestr

Orchestr byl založen už na podzim roku 1974 a od doby svého vzniku absolvoval přes 2500 koncertů po celé Evropě, účastnil se mnoha rozhlasových pořadů a taktéž televizních vysílání pro německé, francouzské, švýcarské a britské stanice, nahrál celkem 13 hudebních nosičů a stal se jedním z nejpopulárnějších československých hudebních těles napříč žánry.

Od roku 2018 je orchestr tvořen osmi mladými talentovanými muzikanty, kteří s pokorou a nadšením pokračují v tradici autentického a stylově vytříbeného pojetí jazzu, blues, swingu a taneční hudby 1. poloviny 20. let. Samozřejmostí je i nadále používání zachovaných dobových nástrojů či neúnavné studium nahrávek z 20. let, jejich následná aranžmá a co nejvěrnější umělecké ztvárnění. 

A Tondu Dlapu v mafiánském oblečku s psíma dečkama hrajícího na bendžo rozhodně chceš vidět!

Vstupné je již tradičně dobrovolné. Takže platit nemusíte, ale způsobů, jak celý Open Air finančně podpořit bude před samotným koncertem, ale i na místě, celá řada.

Tak vemte všechny své blízké, dobrou náladu a přijďte si s námi užít jazz na Karláku!

Akce se koná za podpory našich partnerů:

Český rozhlas Vltava
Narodni pivovar Budvar
Pražská plynárenská
Hotel Botanique
Městská část Praha 2

a je podpořena Ministerstvem kultury ČR a dále v rámci dotace MHMP na celkovou celoroční činnost organizace Nerudný fest, která pořádá festivaly Mladí ladí jazz, Praha žije hudbou, Koncert pro budoucnost a Student Fest, a to ve výši 3.500.000 Kč.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2024engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.