Moon Hooch{US}

Moon HoochUS

Ne 25. 04.

20:00
Jazz Tibet Club
Olomouc

„Říkám vám, že tihle týpci jsou cool!“ prohlásil o nich Iggy Pop. Podle Guardianu jejich styl můžeme nazvat virtuózním jazzem nebo akustickým technem. Vyber si. Jisté je, že se Moon Hooch přesně po roce vrací do Prahy s novou deskou Life On Other Planets.

V roce 2019 bez zaváhání roztancovali tisíce lidí na Karlově náměstí během našeho Open Airu. V roce 2020 zahrají 25. dubna v Paláci Akropolis a představí naživo novou desku Life On Other Planets, která vychází 10. ledna.

Americká saxofonová techno formace

Moon Hooch byli buskeři jen do té doby, než policejní sbor v New Yorku zhruba před deseti lety zakázal jejich vystupování z důvodu ohrožení veřejného pořádku. Netrvalo dlouho a začali vyprodávat svoje koncerty po celém světě a vystupovat v televizních show vedle jmen, jako jsou Tame Impala a James Blake.

Sami prohlašují, že chtějí, aby jejich koncerty byly šílené taneční párty. Dokonce i ti nejvíce otevření jazzoví hudebníci se na ně občas mračí. Možná proto, že jeden ze dvou saxofonistů mívá na svém nástroji nasazený obří stavební kužel.

Určitě se podívej na jejich vystoupení v rámci Tiny Desk Concert od NPR, které už na YouTube stihlo nasbírat přes 3 miliony zhlédnutí. Podle samotného tvůrce Tiny Desk je to snad jeho nejoblíbenější show vůbec. Takový transcendentní mix jazzu, akustického techna a rocku se prostě jen tak neslyší.

Život na jiných planetách

Kapela se sama tak trochu ze srandy označuje jako post-racionální kapela, protože se vždy snaží hlavně dělat věci tak, jak je cítí, aniž by příliš přemýšlela nad svým úspěchem a budoucností obecně.

V tomto duchu vznikla i nová deska Life On Other Planets, kdy se prostě a jednoduše snažili přetavit veškerou energii ze svých živých vystoupení do 9 skladeb. Každou z nich nahráli na jeden záběr. Jak album zní? Jako když po koncertu vezmete jejich propocený trička, vyždímáte je do poslední kapky, tekutinu necháte projít šestinásobnou destilací a filtrací přes přírodní uhlíkové filtry a pak si vše nalijete do uší. Žádná studiová kouzla, pouze tři virtuózové, kteří podle všeho sdílejí telepatické schopnosti přesahující žánry i tradice.

Fanoušci si tak při poslechu budou moci říkat: „Přesně takoví jsou naživo!“

Tygroo

Na české scéně se jedná o naprostou hudební raritu. Tygroo vynalézavě kombinují tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s hip-hopem, jazzem, ale také dubstepem či taneční elektronikou. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii.

Naživo jde o rituál, kde se skáče od saxofonového drum’n’bassu přes balkánské techno k najazzlým diskohitům á la američtí Moon Hooch. Jsou k nim tedy perfektním předkrmem. Z koncertů odchází kapela pravidelně propocená, vyčerpaná, ale šťastná. Stejně jako diváci.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2021engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.