Namby Pamby Boy{AT}

Namby Pamby BoyAT

lístky
Pá 13. 04.

20:00
Jazz Dock
Praha

SUPPORT: Purple Is The Color (CZ/AT)

Namby Pamby Boy je rakouská kapela, jež vznikla z touhy saxofonisty Fabiana Ruckera, pianisty Philippa Nykrina a bubeníka Andrease Lettnera po žánrovém přesahu a vymykání se škatulkám.

Všichni tři jsou vysoce zruční improvizátoři, jež ve své tvorbě snoubí řadu vlivů od rocku až po hip-hop. Osvojené postupy a prvky z populární hudby do jejich tvorby přináší nevídanou emocionální bezprostřednost a živelnou energii. Jejich projev je přesvědčivý jak v náladových, pomalejších skladbách, tak v rychlejších, chytlavých věcech, jež odrážejí jejich vášeň pro taneční hudbu.

 

Kombinace Cronutsových hutných beatů a Nykrinových basových kláves vytváří synergický a pevný základ, od nějž se odráží nakažlivý Ruckerův saxofón jako hopsakoule nebo gumídci.

 

Jejich působivý výčet spoluprací čítá tato významná jména: Charlie Hunter, Bobby Previte, Christian Muthspiel, Julien Le Play či Paul Gulda.

 

Uši nastražte v pátek 13. dubna v Jazz Docku!

 

Purple Is The Color (CZ/AT)

I kapely se občas dají dohromady díky šťastné náhodě. Pianista a skladatel Simon Raad potkal své tři spoluhráče na jam sessionu v Linci v Rakousku. Všem čtyřem bylo hned jasné, jaký potenciál v jejich setkání tkví, a tak vznikl kvartet Purple Is The Color.

 

Kapela sice vychází z bohaté tradice jazzových kvartet, ale zároveň zní nanejvýš současně, výrazně evropsky a nebojí se do svého zvuku odvážně začlenit prvky popu, klasiky i lidové hudby. Jednoduše řečeno by se dalo říct, že žádná jiná kapela nezní právě tak jako Purple Is The Color.

 

Kapela sama sebe odmítá označovat za jazzovou. Jejich hudba je jako fialová barva – je to rovnoměrná kombinace modré (=pečlivě promyšleného skladatelského přístupu) a červené (=volné improvizace vedoucí až k chaosu).

 

Naživo ti kapela představí obě své stránky: tu vážnou i tu nevyzpytatelně vrtošivou. Obě polohy mají v jejich případě své opodstatněné místo.

 

Namby Pamby Boy – 13. 4. 2018 / pátek 20:00 – Praha, JazzDock

 

 

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.