Oran Etkin{US}

Oran EtkinUS

lístky
Pá 10. 04.

20:00
Jazz Dock
Praha

Oran Etkin je mistrný newyorský jazzman, vynikající klarinetista, držitel ceny Grammy a stálá položka v inventáři Mladí ladí jazz. Do své jazzově energické tvorby absorbuje hudební vlivy z Afriky, Dálného východu, Evropy či Izraele, odkud pochází.

Oran Etkin ve svých kompozicích spojuje prvky jazzu a hudby jiných kontinentů, především Afriky. Dalo by se říci, že právě Oran Etkin je upřímným pionýrem “world music” v jejím pravém slova smyslu, neboť do své palety harmonií a motivů zahrnuje neobvykle bohaté spektrum hudebních tradic.

I v našich končinách máme co do pestrosti hudebních tradic co nabídnout. Pro toto jedinečné vystoupení v Jazz Docku vznikne improvizované těleso s několika významnými českými a slovenskými hudebníky. Oran rád absorbuje různé lokální vlivy a umí je využívat velice nečekaně a rafinovaně.

Vedle „hudby pro dospělé“ se Oran Etkin věnuje hudební výuce dětí vlastní metodou Timbalooloo a v roce 2019 vydal také nové album Finding Friends Far from Home pro děti. Písně vznikaly po celém světě – s českými hudebníky i s místními muzikanty třeba v Číně, Zimbabwe a Japonsku.


Loading tickets...

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML