Oran Etkin Trio (USA/IL) + CIRILIC (MULTI)

Oran Etkin Trio (USA/IL) + CIRILIC (MULTI)

lístky
Čt 06. 04.

20:00
Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5

Tato akce je bohužel již vyprodána, prosím vyberte si jiný termín z našeho programu.


***NĚKOLIK POSLEDNÍCH LÍSTKŮ BUDE K ZAKOUPENÍ NA MÍSTĚ***

Oran Etkin je mistrný newyorský jazzman, vynikající klarinetista, a – bez překvapení – i držitel ceny Grammy. Do své jazzově energické tvorby absorbuje hudební vlivy z Afriky, Dálného východu, Evropy či Izraele, z něhož pochází. Dalo by se tak říci, že právě on je upřímným pionýrem „world music“ v jejím pravém slova smyslu, neboť do své palety harmonií a motivů zahrnuje neobvykle bohaté spektrum hudebních tradic. Své svěží a nespoutané podání jazzu řízlého swingovými rytmy představí letos na jaře poprvé se svým Triem, které tvoří s parťáky bubeníkem Nasheetem Waitsem a basistou Benem Allisonem.

Co je možná obdivuhodnější, Oran si svůj hudební talent nenechává pouze pro sebe. Svou lásku k hudbě chce přenášet nejen na diváky, ale především i na děti. Jeho album Wake Up, Clarinet získalo mnoho cen za nejlepší hudební album pro děti. Sám také vymyslel výukovou metodou Timbalooloo, prostřednictvím které se snaží v dětech rozvinout zalíbení v muzice od nejútlejších let. Stejně jako loni i letos tak uspořádá Oran Etkin v rámci Mladí Ladí Dětem v několika městech České republiky sérii exkluzivních Timbalooloo workshopů.
http://www.oranetkin.com/

 

CIRILIC

O co více milují národní tradici, o to méně se upínají k tradičním aranžmá. CYRILIC je kosmopolitní kvartet tu pobývající v Čechách, tu v Holandsku, jehož členové se rekrutují z koutů pnoucích se od České republiky, přes Slovensko, Ukrajinu, Rusko až po Jižní Koreu. CYRILIC se tak skoky rusalčinými pohybuje na pomezí world music, jazzu a alternativního rocku. Ve svých temperamentních improvizacích a aranžmá přitom vychází z tradice ruské romantické hudby 19. století z pera velikánů jako N. Rimsky-Korsakov či M. Glinka.

V roce 2014 natočila skupina své debutové album s názvem A Golden Age, v němž hudebně tematizuje otázky národního dědictví, osobních kořenů či kulturních odkazů. Tvůrčí inspirace tomu chtěla, že již na konci letošního dubna pokřtí kapela své druhé album Memories of Heaven.

 

Lístky na sezení jsou k dispozici na adrese https://www.jazzdock.cz/cs/program

 

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (DO 26 / NAD 26 LET): 250,- KČ / 400,- KČ

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.