Paris Combo (FR) + Pitch Bender + DJs

Paris Combo (FR) + Pitch Bender + DJs

Pá 12. 04.

19:30
Palác Akropolis

Paris Combo (FR) 

Slavná francouzská kapela vznikla již na počátku 90. let. Od té doby absolvovala nespočet vystoupení po celém světě, na svém kontě má 4 studiová alba, v současnosti připravuje páté. Pouze jejich debutového alba se prodalo přes 100 000 již v roce 2000 a získalo ocenění Zlatá deska společnosti Universal.

Typický stoupenec francouzského fusion jazzu, kombinující etno, jazz, folk s příchutí chansonu i rocku. Všehochuť, která svým stylem připomíná uskupení jako Nouvelle Vague či Louise Attaque svou hravostí, ale svým pojetím stojí zcela samostatně. Svou inspiraci vidí každý z členů jinde, od post-punku, přes jazz 30. let až po ska a latinské rytmy. Proto jejich styl bývá popisován jako silně eklektický, čerpající z nespočetného počtu žánrů. Kritici označují jejich hudbu jako Francouzský kabaret, jako herce performující na hranici cool jazzu, rumby, flamenca, swingu s romskými prvky a africko, latinskoamerickými a východoevropskými přesahy.

Paris Combo je zkoncentrované okolo sametového hlasu zpěvačky Belle du Berry, která svým charakteristickým hlasem dává jejich hudbě zcela specifický projev. Etno a multikulturní vliv formaci dodávají další členové, původem z Alžíru, Madagarskaru či Austrálie.

Hudba Paris Comba míchá francouzský šanson, severoafrické rytmy, americký jazz a swing či živost španělské kytary a hravost romské hudby.

Po pětileté pauze od koncertování se Paris Combo opět vydávají dobývat hudební svět a festival Mladí Ladí Jazz Vám přináší tuto hudební lahůdku v české premiéře po více než 13 letech. Na festivalu Mladí Ladí Jazz představí zcela exkluzivně své nové album.

Kapela vystoupila v České republice pouze jednou, takže si nenechte tuto příležitost uniknout!

 

 

 

Pitch Bender

Pitch Bender je soul-jazzová formace hrající autorské skladby na pomezí soulu, jazzu a funky. Výraznou osobností je zpěvačka Sisa Fehérová s originálním hlasovým projevem plným groovu a feelingu, která je též autorkou textů a vyhrála cenu za nejlepší sólový výkon v soutěži Jazz Talent roku 2009 v pražském Jazz Docku. Kapelu vede pianistka Iva Korgerová, která je autorkou většiny skladeb a aranží. S Pitch Benderem vystupuje kytarista Dan Hasalík. Na tenorsaxofon hraje Zbyněk Polívka, na basu kouzlí Matěj Havlíček, na bubny se prezentuje nadějný Oliver Lipenský, specialista na house a soulové rytmy. V březnu 2012 se Pitch Bender umístil na druhém místě v soutěži Czech Jazz Contest v pražském klubu Reduta.

V březnu 2010 Pitch Bender natočil debutové album VIRGINOLOGY. Pitch Bender si zahrál například před britskou funky formací Smoove and Turrell v Paláci Akropolis, na festivalu Mladí Ladí Jazz doprovodí kapelu Paris Combo. Kapela se rovněž zúčastnila přehlídky nejnadějnějších formací za rok 2011, Bandzone Showcase. V současné době kapela připravuje materiál pro nahrání dalšího alba a samozřejmě se intenzivně připravuje na své vystoupení na Mladí Ladí Jazz.

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.